Laba Festiwal 2023. Dzień pierwszy – sobota

Uczestnikom kolejnej edycji Festiwalu Czasu Wolnego LABA pogoda sprzyjała. W weekend 2 i 3 września słońce nie chowało się za chmurami, więc wszyscy, którzy pojawili się w tych dniach na osiedlu Jazdów w Warszawie  mieli powody do zadowolenia.

Organizatorzy, jak zawsze, zadbali o mnogość wydarzeń festiwalowych, tylko w sobotę można było naliczyć ich równo trzydzieści. A wszystkie z nich odbywały się na powietrzu, pośród zieleni, często półdzikiej. Było więc śniadanie na trawie, joga, spotkanie z miejskimi pszczołami i kurami, jakie żyją tu – w centrum stolicy, warsztaty dla dzieci i dorosłych: taneczne, plastyczne, architektoniczne, medytacyjne.

Nie zapomniano o kinie pod chmurką, teatrzyku, panelach dyskusyjnych na tematy społeczne, turnieju fińskich kręgli, potańcówce, wieczorze poetyckim i in. Nie zabrakło także kiermaszu rękodzielniczego i książkowego oraz strefy gastro z posiłkami w stylu vege.

Pełen program tegorocznej LABY dostępny jest: > tutaj. Ten wartościowy i nieszablonowy festiwal organizują: Otwarty Jazdów i Fundacja Przekrój.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z pierwszego dnia.

→ (mb)

7.09.2023

• na zdjęciu: dumna uczestniczka zajęć plastycznych prezentuje swój dorobek, foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

• czytaj także: > “Laba Festiwal. Dzień drugi – niedziela”

• czytaj także: > “Laba Festiwal. Natalia Malek i Justyna Bargielska spotkanie autorskie”

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.