Maleńczuk: Jesteśmy błaznami, którzy mają elitę zabawiać

Większość wykonawców scenicznych nie ma nic do powiedzenia, ale są wyjątki. Jednym z nich jest Mirosław Maciej Maleńczuk – piosenkarz, gitarzysta, autor tekstów, osobowość medialna o lekkim zabarwieniu skandalizującym.

Maleńczuk udzielił wywiadu Bartoszowi Sąderowi z portalu Onet. Rozmowa ukazała się dziś pod tytułem “Maciej Maleńczuk: zawsze powtarzałem, że tym krajem rządzi stara baba”.

Prezentujemy wybrane wypowiedzi MMM:

Był kiedyś taki polityk Andrzej Lepper, którego poparło 20 proc. społeczeństwa. Wprowadził do polityki strasznych ludzi. Ich zwyczaje, imprezy, te wszystkie “afery gruntowe” były na porządku dziennym. To on wprowadził chamstwo do Sejmu. I wtedy wydawało mi się, że gorzej już być nie może.


W Polsce jest tradycja szczucia. Jakby mieli to w genach. Musimy się z tym pogodzić. Raz na zawsze stwierdzić, że część naszego społeczeństwa to chamy. Napisałem kiedyś taki poemat “Chamstwo w państwie”. Mam taką zasadę, że chama trzeba prać. Inaczej cham będzie prał ciebie.


Polscy artyści nie wykazują się przecież w tym jakąś wielką odwagą. Jakby poszli do wojska, to od razu by uciekli. Może też nie do końca od tego są. Mają wchodzić tylnymi drzwiami i tymi samymi wychodzić. Ktoś dał piosenkarzom, kabareciarzom, aktorom za duży mandat. Wydaje im się, że należą do elity. A tak naprawdę jesteśmy błaznami, którzy mają tę elitę zabawiać.


Młodzi ludzie mają to w d**ie i wcale im się nie dziwię. Jednak zamiast mobilizację — mam pomysł na demobilizację. Część ludzi nie chce głosować na opozycję, ale na pewno jest mnóstwo też takich, co wstydzą się, że kiedyś głosowali na PiS. Nie chcą Tuska, ale to niech omijają lokal wyborczy szerokim łukiem i idą na piwo. Presja środowiska każe ci iść na wybory? Olej to i idź na piwo. Nie widzisz innej ciekawej opcji? Olej to i idź na piwo.


Wolność to wolność. Wszystkim wszystko wolno. Jeżeli masz na myśli aborcję, to ona i tak się odbywa. Czy tego politycy chcą, czy nie. A powinna być przeprowadzana w sterylnych warunkach, a nie w piwnicy. W komunizmie, gdzie aborcja była powszechna, tania i łatwo dostępna był niesamowity przyrost naturalny. Dzisiaj tego nie ma. Wszędzie leżą emeryci i konsumują moje podatki.


Dlatego, że Mickiewicz nie może teraz wyjść jak ja i odpowiedzieć ministrowi Czarnkowi na jego paskudne dziadostwo. Jakim chamem trzeba być, żeby powiedzieć dziadostwo o “Dziadach” Mickiewicza? To jest k***a prawdziwa siła chama.


→ oprac. (mb)

15.09.2023

• foto / screen: YouTube / GT

• czytaj także: “Bezlitosny i rozczarowany Skiba”

 

2 Replies to “Maleńczuk: Jesteśmy błaznami, którzy mają elitę zabawiać

  1. Totalny bełkot. Aborcja to morderstwo i powinna być karana, a nie ułatwiana “sterylnymi warunkami”. Komuś przeszkadza teściowa, to też może niech ją legalnie usunie (przy pomocy myśliwego?). A co do tego, że “Większość wykonawców scenicznych nie ma nic do powiedzenia” – właśnie dobrze byłoby, gdyby ci wykonawcy zajęli się swoją twórczością, a nie gadali o polityce. Bo najczęściej właśnie nie mają nic do powiedzenia – tylko powtarzają bełkot tvn i wyborczej.

  2. O co mu chodziło w tej piosence ” Sługi za szlugi ” ?? Zapomniał już o niej ?

    Powinien pójść na terapię i dopiero wtedy na “trzeźwo” udzielać porad rodakom…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.