Bariery przed Sejmem to już historia. Pierwszy symbol władzy PiS rozmontowany

Dziś w nocy bariery przy ulicy Wiejskiej odgradzające Sejm zostały usunięte. Tym samym pierwszy z symboli rządów Prawa i Sprawiedliwości zniknął z przestrzeni miejskiej stolicy.

Ogrodzenie pojawiło się przed Sejmem 16 grudnia 2016 roku, a więc rok po przejęciu władzy przez PiS. Była to reakcja na częste protesty, które odbywały się w tym miejscu.

Wczoraj, 13 listopada, nowo wybrany marszałek izby Szymon Hołownia oznajmił, że barierki, otaczające do tej pory Sejm, powinny “zniknąć” i że w tej sprawie przeprowadził rozmowy z Agnieszką Kaczmarską, szefową Kancelarii Sejmu i komendantem straży marszałkowskiej.

Nim jednak odpowiednie służby przystąpiły do pracy, zebrani przez Sejmem społecznicy uprzedzili pracowników i rozmontowali ogrodzenie. W internecie pojawiły się filmy dokumentujące to wydarzenie.

Komentarz

Historia jest przewrotna, dlatego lepiej pozostawić ogrodzenie w magazynie blisko Sejmu, bo może się jeszcze przydać.

→ oprac. (kk)

14.11.2023

• foto: zdjęcie ilustracyjne, Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

 

 

2 Replies to “Bariery przed Sejmem to już historia. Pierwszy symbol władzy PiS rozmontowany

  1. Historia jest przewrotna, ale nowa-stara władza nie będzie się bawić w żadne barierki. Oni mają swoje metody, i jak nie może być dobrze, to niech chociaż będzie wesoło !

  2. Bareirki usunięto bo ci co szturmem chcieli wsiąść sejm weszli w sposób “demokratyczny” do sejmu i tam teraz będą nas demokratyzować ” na swój sposób. A to przez rozszerzenie pojęcia “mowy nienawiści itp i za byle słowo krytyki będą nas wsadzać do pierdla . Mniejszość będzie rządzić większością w Orwelowski sposób I demokracja wtedy będzie “pełna “. Więzienie zastąpi barierki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.