PiS przegra wybory samorządowe? Sondaż

Pracownia United Surveys na zlecenie Wirtualnej Polski przeprowadziła sondaż sympatii politycznych Polaków zadając jedno pytanie: kto wygra nadchodzące wybory samorządowe? W ankiecie Prawo i Sprawiedliwość (20,5 proc.) znalazło się za Koalicją Obywatelską (40,1 proc.).

W sondażu zadano Polakom pytanie: Kto Pana/Pani zdaniem wygra najbliższe wybory samorządowe?”.

40,1 proc. badanych wskazało na KO. Na drugim miejscu z wynikiem 20,5 proc. uplasowalo się Prawo i Spr., 13,8 proc. było zdania, że wygra Trzecia Droga, kolejne miejsce zajęła Konfederacja – z wynikiem 2,5 proc. głosów respondentów, a Lewica zaledwie 0,3 proc.

Badanie przeprowadzono w dniach 26-28 stycznia metodą mieszaną CATI i CAWI na grupie 1000 ankietowanych.

→ oprac. (kk)

10.02.2024

• foto: canva.com

• źródło: wp.pl

 

5 Replies to “PiS przegra wybory samorządowe? Sondaż

 1. Miasto Piotrków nie dla młodych wykształconych. Zgadzam się. Ale chcecie im przeszkodzić zagłosujcie na KKW Łukasza Janika. pisze:

  Ludzie Chojniaka i dla Chojniaka. I gdzie te zmiany, gdzie?

 2. Tutaj można wylewać kubeł pomyj na wszystkich kogo się nie popiera. Ex piotrkowiak jest tego dziadostwa niechlubnym przykładem nazywając członków partii Prawo i Sprawiedliwość “pisiorami”. Kim ty jesteś? Przedstaw się z imienia. Zabrakło ci odwagi tchórzu.

  1. jestem bohaterski X, a nazwy ,,pisiory” użyłem ironicznie. ,,Cymbały” cię nie obruszyły?

 3. Z tego co widać i słychać można się spodziewać przegranej. PiS nie wyciągnął wniosków i nadal popełnia ten sam błąd idąc z KO na wymianę ciosów. Tymczasem tamci mają media i są lepsi w propagandowym kłamstwie. Potrafią manipulować informacją i ją nagłośnić, na dodatek pisiory miały i mają w swych szeregach dość cymbałów, którzy jedynie szkodzą i należy ich wywalić. Od partii wodzowskiej należy przejść do partii rzetelnej, robiącej swoje nie zajmującej się boksowaniem z przeciwnikiem.
  Oczywiście tak się nie stanie, bo do polityki dorwali się ludzie, którzy nie potrafią pracować uczciwie i rzetelnie, nie mają własnej realnej wizji państwa, nie mają poglądów odfiltrowanych od mułu. Jedyne co ich pociąga, to dokopać tym drugim, mieć władzę, urządzić rodzinę. Czekają nas kolejne igrzyska z miernym wynikiem.

 4. “Miałeś, chamie, złoty róg,
  miałeś, chamie, czapkę z piór:
  czapkę wicher niesie,
  róg huka po lesie,
  ostał ci się ino bór,
  ostał ci się ino bór”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.