Kurier okazał się złodziejem, a jego kompani paserami

Policjanci z Komisariatu Policji w Grabicy, wspólnie z piotrkowskimi kryminalnymi zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o przestępstwa przeciwko mieniu. Jeden ze sprawców w czasie ostatnich czterech miesięcy kradł przesyłki kurierskie. Był kierowcą w firmie transportowej, która przewoziła paczki dla firmy kurierskiej z terenu powiatu piotrkowskiego. Wartość strat oszacowano na blisko 20 tysięcy złotych. Dwaj pozostali podejrzani są o paserstwo.

Policjanci zajęli się sprawą kradzieży przesyłek kurierskich. Z zebranych przez nich informacji wynikało, że do pierwszej kradzieży z włamaniem doszło w lipcu 2019 roku. Wtedy to z zaplombowanej naczepy ciężarówki zginęły zestawy do samodzielnej produkcji biżuterii i artykuły papiernicze.

Kryminalni, krok po kroku wyjaśniali szczegółowo okoliczności tej sprawy. Ustalili podejrzaną osobę i mechanizm jej przestępczego działania. 23 października 2019 roku stróże prawa pojechali na teren sortowni firmy kurierskiej w powiecie piotrkowskim, gdzie jak ustalili miała stać ciężarówka, z której ginął przewożony towar. Informacja potwierdziła się. Policjanci przeszukali kabinę pojazdu i znaleźli przedmiot pochodzący z kradzieży.

Kierowca ciężarówki, 29-letni łodzianin, został zatrzymany. Jak się okazało mężczyzna przewożąc paczki na terenie kraju, podczas postoju włamywał się do naczepy ciężarówki, kradł różne przedmioty i ukrywał je w kabinie pojazdu. Łupem sprawcy padał sprzęt elektroniczny, obuwie, odzież, sprzęt gospodarstwa domowego, kosmetyki, a także części samochodowe. Wartość strat oszacowano na blisko 20 tysięcy złotych.

Amator cudzego mienia włamywał się do naczepy bez rozplombowywania klamry zabezpieczającej plandekę,nie budząc niczyich podejrzeń. Policjanci szybko ustalili co działo się dalej ze skradzionym towarem. Analizując zebrany materiał dowodowy, dokonując szeregu sprawdzeń , wytypowali 32 i 27-latka, którzy skupowali skradzione przedmioty i sprzedawali je na czarnym rynku.

Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Mężczyźni usłyszeli zarzuty. 29-latkowi przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 32 i 27- latkowi grozi odpowiedzialność karna za przestępstwo paserstwa. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

→ KMP Piotrków

25.10.2019

• foto: KMP Piotrków / pixabay.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.