Zarobki komendantów policji w górę

Portal RMF24.pl zamieścił informację o podwyżkach płac dla komendantów wojewódzkich policji. W zeszłym roku ich średnie wynagrodzenie wynosiło 21,5 tys. zł, obecnie będzie to już 23 tys. zł.

Portal, po przeanalizowaniu oświadczeń majątkowych policjantów dowodzi, że np. szef policji lubuskiej  zarobił w 2022 roku więcej o ponad 55 tysięcy złotych, a jego wynagrodzenie za cały rok  wyniosło ćwierć miliona złotych.

Na niskie zarobki nie może także narzekać komendant stołeczny policji. Obecnie jego roczna pensja, to prawie 318 tysięcy złotych i jest to najwyższe uposażenie wśród komendantów wojewódzkich. Wynagrodzenie w ubiegłym roku wzrosło mu o blisko 47 tysięcy złotych.

Trzecim funkcjonariuszem o najwyższych dochodach z tytułu wykonywanej pracy jest komendant z Pomorza. W zeszłym roku zarobił więcej o 38 tys.  zł, co w ujęciu rocznym dało kwotę  284 tys. zł.

RMF24.pl stwierdza, że od początku maja br. komendanci wszystkich szczebli mieli otrzymać kolejne podwyżki. Zmiana ma służyć temu, by zwiększyć różnicę między komendanckimi uposażeniami a uposażeniami funkcjonariuszy, którymi dowodzą, a którzy wcześniej dostali kolejne podwyżki.

→ oprac. (kk)

24.05.2023

• grafika: barma / Gazeta Trybunalska

• więcej o policji: > tutaj

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.