Przedświąteczny Mediolan. Styl i prestiż

Wybrałam się na kilka dni do Mediolanu – stolicy włoskiej sztuki, aby pokazać czytelnikom “Gazety Trybunalskiej” jak prezentuje się to historyczne miasto w okresie przedświątecznym.

W centrum Mediolanu, w otoczeniu Katedry Narodzin św. Marii oraz Galerii Wiktora Emanuela II zdecydowanie czuć jest ducha Bożego Narodzenia. Bogato zdobione choinki, pięknie udekorowane witryny sklepowe, ulice i mniejsze uliczki sprawiaja, że magia świat jest wszechobecna.

Robiąc zdjęcie jednej z wystaw sympatyczny mediolańczyk zaproponował mi przejście na Via Monte Napoleone, by sfotografować tamtejsze wystawy. Dior, Cartier, Omega i inne marki prześcigają się w dekorowaniu swoich sklepów, a wszystko po to, aby choć na moment przyciągnąć wzrok przechodnia.

Mnie zdecydowanie rozczuliła starsza para przed wystawą salonu Rolex. Przez dłuższy czas przyglądali się wystawionym zegarkom, aby, być może, sprawić sobie wyjątkowe prezenty. Jednak nie to było najważniejsze, tylko ich bliskość i czułość.

A później był Dior ze swoimi skrzącymi się motylami. Świat Alicji w krainie czarów i cukiernia z wypiekami przypominającymi jaja Fabergé – dzieła sztuki cukierniczej.

Poniżej prezentuję fotografie, które i Wam pozwolą, mam nadzieję, zobaczyć i poczuć to, co ja. Wesołych Świąt.

→ (mk)

22.12.2023

• foto: Maria Kubiak / Gazeta Trybunalska

• więcej tekstów Kubiak: > tutaj

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.