Przestępcy Wąsik i Kamiński aresztowani przez policję

Jeszcze kilka godzin temu byli posłowie PiS Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński fotografowali się z Andrzejem Dudą w Pałacu Prezydenckim, a teraz są już w rękach policji.

Dziś przed południem Wąsik i Kamiński zjawili się w Pałacu przy Krakowskim Przedmieściu, aby wziąć udział w uroczystości powołania ich bliskich współpracowników Błażeja Pobożego oraz Stanisława Żaryna na doradców Prezydenta RP.

Stoją od lewej: Zaryn, Wąsik, Duda, Kamiński, Pobożny. Foto: Jakub Szymczuk / KPRP. Kliknij, aby powiększyć.

Wcześniej, bo o godz. 9. Wąsik wyszedł z domu, wsiadł do swojego peugeota i przez nikogo nie zatrzymywany udał się na spotkanie. Nieco później po Kamińskiego przyjechało auto należące do Kancelarii Prezydenta i także dowiozło go do Pałacu.

Niedługo potem przez siedzibą prezydenta pojawiło się kilka policyjnych radiowozów. Funkcjonariusze oczekiwali na wyjście z budynku obu byłych posłów. To efekt przekazania przez Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia dokumentów wykonawczych, w tym nakazów doprowadzenia skazanych Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika do jednostek penitencjarnych.

Po zakończeniu uroczystości obaj skazani, na dziedzińcu Pałacu, udzielili wywiadu przedstawicielom mediów. Stwierdzili, że nie przyjmują do wiadomości wyroku sądu i że nadal są posłami, “bo nikt ich nie pozbawił mandatu”.

Jak poinformował “Fakt” jego reporterzy byli świadkami, jak po godz. 13. samochody prezydenckich ministrów wyjeżdżające z Pałacu, były przeszukiwane przez policję. Otwierano bagażniki, zaglądano do środka.

Po godzinie 18. z Pałacu Prezydenckiego wyjechała kolumna aut. Nie było do końca wiadomo, czy znajdował się w niej prezydent bądź też skazani politycy. Wkrótce okazało się, że Duda pojechał na spotkanie.

Pod jego nieobecność, o godz. 19., funkcjonariusze policji weszli do Pałacu, wylegitymowali i zatrzymali skazanych. Obaj zostali skuci kajdankami, wyprowadzeni na zewnątrz i w policyjnym kordonie przewiezieni do komendy policji przy ulicy Grenadierów, na warszawskiej Pradze.

Po przeprowadzeniu stosownych czynności kilka samochodów policyjnych wyjechało z jednostki i około godzinu 22. dotarło do aresztu śledczego na warszawskim Grochowie. Skazani zostali przekazywani Służbie Więziennej.

→ oprac. (kk)

9.01.2024

• collage: barma / Gazeta Trybunalska

• źródło: PAP, fakt.pl. prezydent.pl

• więcej o sprawie Wąsika i Kamińskiego: > tutaj

 

6 Replies to “Przestępcy Wąsik i Kamiński aresztowani przez policję

    1. Ponieważ zostali skazani prawomocnym wyrokiem za czyny podlegające odpowiedzialności karnej. (red.)

      1. Język mnie aż świerzbi żeby coś napisać na temat tych “uczciwych” co nazywają funkcjonariuszy CBA przestępcami.

        1. Nie powinno się pouczać innych ani wytykać im błędów, jeśli samemu nie jest się bez wad. Przypomnę powiedzenie “Zima wasza, wiosna nasza”. Ilu tych uczciwych z koalicji 13 grudnia powinno siedzieć w pudle? Jeden z nich od 11 lat zasłania się immunitetem. Jest ponad 200 świadków ale on twierdzi, że jest niewinny a nie zrzeka się immunitetu dobrowolnie a jego koledzy z KO ani myślą żeby mu w tym pomóc. Były poseł PO Niesiołowski zrzekł się immunitetu i co? Został uniewinniony przez sąd. Dlaczego były marszałek senatu nie chce uniewinnienia? A z pudła do Parlamentu Euro to też taki uczciwy? Takich uczciwych jest więcej w koalicji 13 grudnia. Pożyjemy zobaczymy. Ludzi którzy walczyli z korupcją nazywają przestępcami. Ilu prawników tyle opinii. Dla koalicjantów trzymających władzę nie liczą się wyroki Trybunału Konstytucyjnego a Sądu Najwyższego ani ułaskawienie, KOD i Wałęsa w koszulkach z napisem Demokracja, w Piotrkowie przed gmachem sądu wykrzykiwali różne hasła rzekomo w obronie demokracji. Odnoszę wrażenie, że co niektórzy dostali małpiego rozumu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.