Na krajowym rynku pojawiają się problemy z cukrem

Pojawiają się problemy z cukrem, prowadzimy pewne rozmowy w tym zakresie – powiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Czesław Siekierski w Programie 1 Polskiego Radia. Zauważył, że Polska była eksporterem cukru do różnych krajów europejskich, teraz trafił tam cukier ukraiński.

Szef resortu rolnictwa odniósł się dziś do zawieszenia protestu rolników w Medyce. W jego ocenie jest to element pozytywnego dialogu, rozmowy. W trakcie rozmowy stwierdził:

Mamy bardzo poważny problem z cukrem, co się odbije na rynku. Tu prowadzimy pewne rozmowy w tym zakresie. Rośnie produkcja. Stajemy się dużym producentem cukru. Był dobry rok poprzedni, jeśli chodzi o plony buraka cukrowego. Myśmy byli eksporterem cukru do różnych krajów europejskich, a teraz poszedł tam cukier ukraiński i nie ma możliwości eksportu naszego cukru.

Z punktu widzenia odbiorców to dobra wiadomość, bo ceny cukru powinny spaść, co przełoży się na niższe ceny w sklepach.Skorzystają na tym także wytwórcy ciast, napojów, lodów i innych słodkości. Niezadowoleni będą rolnicy i producenci mający cukrownie w Polsce.

→ (kk)

9.01.2024

• foto: pixabay.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.