Piotrków. MZK sp. z o.o. i Straż Miejska przed Sądem Administracyjnym

Skargi na dwie jednostki organizacyjne piotrkowskiego samorządu: Miejski Zakład Komunikacyjny spółka z o.o. kierowany przez prezesa Zbigniewa Stankowskiego i Straż Miejską dowodzoną przez komendanta Jacka Hofmana rozpatrzy w styczniu 2020 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi.

Kliknij, aby powiększyć.

Oba posiedzenia będą dotyczyły nieudostępnienia “Gazecie Trybunalskiej” informacji publicznej. W przypadku MZK chodzi o umowy i dokumenty księgowe, jakie podmiot wystawił komitetom wyborczym za usługi reklamowe podczas minionych wyborów samorządowych.

Natomiast komendant Hofman nie chciał odpowiedzieć na pytanie czy Straż Miejska prowadziła postępowania wobec kierujących samochodem przekazanym do dyspozycji posła Macierewicza, którzy nieustanne popełniają wykroczenia na terenie Starego Miasta.

Kliknij, aby powiększyć.

Jeśli skargi zostaną uwzględnione istnieje duże prawdopodobieństwo, że Stankowski i Hofman poniosą również odpowiedzialność karną, gdyż równolegle ze pismami do WSA “GT” skierowała stosowne zawiadomienia do prokuratury (zobacz: tu i tu).

→ (mb)

24.12.2019

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

 

3 Replies to “Piotrków. MZK sp. z o.o. i Straż Miejska przed Sądem Administracyjnym

 1. Kolega Hofman może zacząć szukać sobie roboty np. w hurtowni opon albo przy rozbiórkę samochodów albo w juko przy sortowaniu śmieci bleheheheeeee 🙂

 2. Coś mi się wydaje że ci dwaj
  To chronią Chojniaka tyle że nie
  Wiedzą że ich nikt nie ochroni.
  Chyba wszystkie autobusy byly
  O klejone Chojniakiem a to musialo
  Kosztować przynajmniej cennikowo
  Ale kto by płacił za swoje?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.