Kiedy wyniki badań toksykologicznych zmarłego producenta?

25 września Prokuratura Okręgowa w Olsztynie, prowadząca śledztwo w sprawie zdarzenia z udziałem producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka, do jakiego doszło na jeziorze Kisajno 18 sierpnia 2019 r., opublikowała komunikat, który za pośrednictwem mediów trafił do opinii publicznej.

Oto jego pełne brzmienie:

Olsztyn, dnia 25 września 2019 r.

Sygn. akt PO IV WOS 0610.146.2019

KOMUNIKAT

wyniki sekcji zwłok mężczyzny z wypadku na jeziorze Kisajno

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie uzyskała z Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku sprawozdanie z oględzin zewnętrznych i sekcji zwłok mężczyzny, który w dniu 18 sierpnia 2019r. uczestniczył w wypadku do jakiego doszło na jeziorze Kisajno. Wynika z niego, że przyczyną zgonu była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa będąca następstwem masywnego urazu czaszkowo-mózgowego, w wyniku działania narzędzia ostrokrawędzistego. Rozmieszczenie i cechy morfologiczne ran wskazują, że najprawdopodobniej powstały one w wyniku zadziałania śruby napędowej łodzi motorowej.

Ponadto badania chemiczne krwi zmarłego wykazały obecność 1,7 promila alkoholu etylowego, zaś badania chemiczne moczu wykazały obecność 2,4 promila alkoholu etylowego.

Rzecznik Prasowy

Krzysztof Stodolny

Tego samego dnia “Gazeta Trybunalska” zwróciła się do rzecznika instytucji prok. Stodolnego z pytaniem czy sekcja obejmowała także badanie na obecność w ciele denata substancji psychoaktywnych?

Odpowiedź otrzymaliśmy wczoraj:

→ (mb)

27.09.2019

• foto: Gazeta Trybunalska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.