Tomaszów w II etapie konkursu. Do wzięcia 10 mln złotych

Tomaszów Mazowiecki z rewitalizacją parku „Solidarność” i wieloma działaniami rozwojowymi znalazł się wśród 54 projektów, które przeszły do kolejnego etapu programu ROZWÓJ LOKALNY finansowanego ze środków funduszy norweskich i EOG 2014-2021.  Do zdobycia jest 10 mln euro.

– To naprawdę dobre informacje na święta. Dostaliśmy wspaniały prezent jako miasto. Konkurencja była ogromna, ponad 200 miast walczyło o miejsce na tej liście. Teraz proszę wszystkich o trzymanie kciuków, bo gra się toczy o naprawdę duże pieniądze, o stuprocentowe dofinansowanie – mówi Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.

Komitet ds. Wyboru Projektów na podstawie rekomendacji ekspertów oceniających podjął decyzję o wyborze 54 zarysów projektów do II etapu naboru oraz umieszczeniu 13 zarysów projektów na liście rezerwowej.

Teraz rozpoczyna się okres intensywnej pracy nad przygotowaniem kompletnej propozycji projektu (wraz z Planem Rozwoju Lokalnego i Planem Rozwoju Instytucjonalnego) przy kompleksowym wsparciu ze strony ekspertów Związku Miast Polskich oraz Instytutu Rozwoju Miast i Regionów.

Ten etap potrwa minimum 6 miesięcy.

→ UM Tomaszowa

8.01.2020

• foto: Dariusz Kwapisiewicz / tomaszow-maz.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.