Biedny Marian (Opania)

Bieda dotknęła Mariana Opanię – aktora dramatycznego. Nad jego losem pochylił się “Super Express” w notatce z dnia 26 czerwca 2020 r. pt. “Marian Opania narzeka na brak pracy. Nie ma za co żyć. Jest fatalnie”.

“Marian Opania (77 l.) ma poważne powody do zmartwień. Wszystko przez to, że znalazł się w trudnej sytuacji finansowej. Aktor w rozmowie z „Super Expressem” zdradził, że nie dostaje żadnych propozycji filmowych ani serialowych, a przez koronawirusa jeszcze nie wrócił do teatru. – Jest fatalnie – mówi”. – czytamy we wstępie.

“Siedzę teraz w domu, zacząłem próby w Teatrze Ateneum do sztuki „Ława przysięgłych”. Jest to komedia” – zwierza się reporterowi “SE”, a następnie dodaje ze smutkiem: “Jak mi mija okres koronawirusa? Jest fatalnie. Odbiło się to na mnie bardzo finansowo, bo nie zarabiam, nie jest kolorowo”.

Na koniec aktor dodaje: “Nie mam żadnych propozycji serialowych ani filmowych”.

Trzy epidemiczne miesiące sprawiły, że branża rozrywkowa poniosła ogromne straty finansowe. O ile przedsiębiorstwa zajmujące się szeroko rozumianą kulturą i rozrywką mogły liczyć na wsparcie rządu, o tyle wykonawcy, szczególnie młodzi przeżyli ten okres bardzo ciężko. Młodzi stażem twórcy, w większości, nie mieli odłożonych na “czarną godzinę” środków, więc musieli się posiłkować pożyczkami, wsparciem rodziny, bardzo wielu z nich podjęło pracę fizyczną, albo wyjechało za granicę.

W kwietniu 2018 r. “Gazeta Trybunalska” opublikowała artykuł pt. “Ile kosztuje spotkanie z artystą?”, informacje w nim zawarte były chętnie powielane przez największe w kraju portale internetowe.

Na początku cytujemy wypowiedź Opani pochodzącą z tego samego “Super Expressu” (> link):

Może nie jestem lepszy, ale nie mogę występować za stawki młodzieżowe w jakimś filmie czy serialu, w związku z czym mam jakąś barierę nieprzekraczalną. Nie mam zamiaru się targować: „Dacie tyle, proszę bardzo. Nie, do widzenia”.

Następnie prezentujemy fakturę (> kliknij) opiewającą na 8500 zł, jaką 14 listopada 2017 r., za dwugodzinne spotkanie z Marianem Opanią, wystawiło Bibliotece Miejskiej w Piotrkowie Trybunalskim Studio Art-Z.

Czy komentarz jest potrzebny?

→ (mb)

29.06.2020 r.

• na zdjęciu: Marian Opania w serialu „Prawo Agaty”, foto. mat. promocyjne prod.

 

One Reply to “Biedny Marian (Opania)”

  1. Prawdziwie zdolni aktorzy obalili by tą władze inteligentnym i dowcipnym przekazem , jak np. kabaret Tey czy inni artyści za czasów komuny.

    Nie bez powodu w sztabie Dudy w poprzedniej kampanii był pewien kabareciarz i pewien artysta, który inteligentnym dowcipem podkopywał reputację przeciwnika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.