Pijany policjant sprawcą kolizji i miłosierny prokurator z Bełchatowa

Wieczorem, 28 lutego 2020 r., na ulicy Dmowskiego w Piotrkowie Trybunalskim doszło do kolizji drogowej. Szybko okazało się, że sprawcą jest pijany policjant w stopniu aspiranta sztabowego z KMP w Piotrkowie z 17-letnim stażem, na co dzień pełniący służbę w komisariacie w Grabicy.

Pierwszy pomiar alkoholu w wydychanym powietrzu dał wynik 1,04 mg/l (2,15 promila), drugi – 1,14 mg/l (2,40 promila). Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia. Następnie złożył wyjaśnienia.

Komendant jednostki, mł. insp. Krzysztof Mikułowski, szybko podjął decyzję o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego wobec swojego podwładnego, które zakończyło się wydaleniem ze służby.

Akta sprawy trafiły do Prokuratury Rejonowej w Bełchatowie, która prowadziła postępowanie w związku z art. 178a § 1 kk:

Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

21 maja 2020 r. Włodzimierz Gusta, prokurator Prokuratury Rejonowej w Bełchatowie, przekazał do Sądu Rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego przeciwko podejrzanemu oraz wyznaczenie próby na okres 1 roku, w  czasie którego były funkcjonariusz miałby się powstrzymać od nadużywania alkoholu, oraz zatrzymania prawa jazdy na 12 miesięcy.

W krótkim uzasadnieniu prokurator Gusta stwierdził, że podejrzany żałuje swojego występku, nie był dotychczas karany i że będzie przestrzegał porządku prawnego.

Kliknij, aby powiększyć.
Kliknij, aby powiększyć.

 

Do sprawy wrócimy wkrótce.

→ (mb)

16.07.2020

• collage: barma / Gazeta Trybunalska

 

3 Replies to “Pijany policjant sprawcą kolizji i miłosierny prokurator z Bełchatowa

  1. No kurna, tera ja sobie te uzasadnienie wydrukuję , oprawie w ramkę i spokojnie mogę wracać z knajpy samochodem własnym , a nie taryfą. Ja tez solennie obiecam ze już nigdy więcej , nie dam się złapać napruty jak przecinak , a że mam dwójkę dzieci ( po 30 sce ) na utrzymaniu żonę , teściową i kochankę na boku , i z uwagi na chroniczny brak pieniędzy poproszę wysoki Sąd o uwzględnienie moich potrzeb i wyznaczenie dożywotniej renty socjalnej w kwocie nie niższej niż średnia krajowa obowiązująca w Ameryce, północnej znaczy się. Może być w dolarach , ja tam wybredny nie jestem.

    1. Uzasadnienie uzasadnieniem, ale najpierw musisz bardzo bardzo żałować żałować i znaleźć trochę odwagi żeby wsiąść nawalonym za kierownicę samochodu …

      Pewnym jest, że osoba , która sporadycznie spożywa alkohol nie wsiadła by do auta, bo nie była by w stanie go otworzyć i odpalić. Za kierownice pod wpływem wsiadają tylko i wyłącznie zawodowcy, którzy już nie czują czy wytrzeźwieli czy jeszcze nie … ot cały myk wszystkich jeżdżących na podwójnym gazie, więc uzasadnienie sądu świadczy tylko i wyłącznie o niezależności sędziego hehe …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.