Po interwencji Gazety Trybunalskiej rozpoczęto prace na ul. Jagiellońskiej

Wczoraj, w godzinach porannych, na ulicy Jagiellońskiej w Piotrkowie rozpoczęto przygotowania do naprawy chodnika. Dziś pojawił się sprzęt budowlany. To efekt działań “Gazety Trybunalskiej”.

W czerwcu br. opublikowaliśmy dwa artykuły, z czego pierwszy był odpowiedzią na list czytelniczki naszego portalu.: “Ludzie listy piszą… ulice: Jagiellońska, Reymonta, Batorego” i “Gazeta Trybunalska pisze do prezydenta, zarządu dróg i straży miejskiej”.

 

Pomimo faktu, że w tym miejscu znajduje się siedziba mediów należących do Tomasza Stachaczyka: portalu “epiotrkow.pl”, “Tygodnia Trybunalskiego” i radia Strefa FM, nikt z osób tam zatrudnionych nie wpadł na pomysł, aby uporządkować otoczenie nie tylko na Jagiellońskiej, ale także na ul. Batorego i Reymonta.

Całkowitą obojętnością wykazał się także mgr inż. Krzysztof Chojniak, z zawodu nauczyciel, chwilowo pełniący obowiązki prezydenta Piotrkowa, choć jest częstym bywalcem w sprzyjającej, zresztą nie bezinteresownie, redakcji (czytaj: > “Chojniak i Stachaczyk – związek władzy i biznesu”). Widać, nie wszystkim przeszkadza brud, bałagan, krzywe chodniki i dziurawa nawierzchnia. 

Przeciętny polski kierowca musi mieć wyraźnie oznaczony teren, na którym może parkować. Jeśli linii nie ma – blokowany jest cały chodnik. Dlaczego? Nie wiadomo. Kliknij, aby powiększyć.

Czy Zarząd Dróg, odpowiedzialny za stan piotrkowskich ulic, zastosuje w tym miejscu rozwiązanie znane choćby z placu Niepodległości, gdzie wyznaczono linie parkingowe, pozostawiając niezbędną dla ruchu pieszych przestrzeń? Dowiemy się już wkrótce.

O dalszych zmianach w tej części miasta będziemy informować na bieżąco.

→ (mb)

9.07.2021

• foto: Gazeta Trybunalska

• więcej o interwencjach “GT”: > tutaj

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.