Piotrków. Nawołują do “jebania Żydów”

Na budynkach administrowanych przez Piotrkowską Spółdzielnię Mieszkaniową, zlokalizowanych przy ulicy Belzackiej i Al. Armii Krajowej, widnieją ordynarne napisy nawołujące do przemocy i nienawiści wobec innej narodowości.

Ponad miesiąc temu sprawa została zgłoszona w administracji spółdzielni, ale, jak widać na wykonanych w tym tygodniu fotografiach, nic się nie zmieniło. Mało tego, elewacja niedawno odnowionego wieżowca została pokryta kolejnymi wulgaryzmami, które wyczerpują znamiona art. 256 Kodeksu karnego:

Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Dlatego jeszcze dziś kierujemy do prezesa zarządu PSM M. Potrzebowskiego pismo z wnioskiem o ustosunkowanie się do niniejszej notatki i natychmiastowe usunięcie plugawych treści z bloków będących pod zarządem PSM. Oprócz tego zapytamy komendanta straży miejskiej Hofmana, jakie działania podjął do tej pory, aby przeciwdziałać tego typu przestępstwom.

→ (mb)

6.11.2019

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.