Lex TVN – odwrócenie uwagi od głosowania nad obowiązkowymi szczepieniami

10 sierpnia 2021 r. przez kraj przetoczyła się fala wieców poparcia dla telewizyjnej stacji TVN, aktualnie należącej do amerykańskiego koncernu Discovery.

W małych i dużych miastach na placach i ulicach pojawili się ludzie, którzy dali wyraz swojemu niezadowoleniu z nowelizacji Ustawy o radiofonii i telewizji, mającej określić ilość kapitału zagranicznego w polskich mediach.

Podobnie jak w innych, antyrządowych i antydemokratycznych, wystąpieniach wśród protestujących znaleźli się m. in. byli milicjanci, esbecy, działacze komunistycznej PZPR i neokomunistycznej SLD oraz płatni prowokatorzy występujący pod szyldem KOD, Obywateli RP, Strajku Kobiet i in.

Głosowanie nad zmianami odbyło się wczoraj w Sejmie i po proceduralnym zamieszaniu nowela została przyjęta. Gromy ze strony rozmaitych frustratów, wichrzycieli, postkomunistów i zwykłych idiotów posypały się w stronę posła Kukiza, który wraz ze swoimi ludźmi, w drugim głosowaniu, oddał głos “za”.

Fatalnymi, nienawistnymi wpisami w internecie pochwali się m. in. muzycy, niegdyś koledzy Kukiza, którzy, o czym łatwo było się przekonać, nie zrozumieli, ani sensu zmian w ustawie, ani tym bardziej jej skutków ekonomicznych, dopatrując się jedynie ograniczenia wolności mediów.

Nadużywanie tego zwrotu w lewicowych środowiskach jest nagminne, bo zmiany właścicielskie w TVN S.A., jeśli do nich dojdzie, nie powinny wpłynąć znacząco na kwestie programowe, tak, jak nie wpłynęły, gdy ITI – firma założycielska sprzedawała podmiot spółce Scripps Networks Interactive. A to z tej prostej przyczyny, że stacja ma przynosić zysk, a nie zajmować się misyjnością.

Trzeba sobie uświadomić, że ani polski rząd, ani Sejm RP, ani tym bardziej Prezydent RP nie chcą społeczeństwu zabrać mniej lub bardziej prymitywnych teleturniejów, tok-szołów, seriali, programów publicystycznych, muzycznych, rozrywkowych i śniadaniowych.

Nie chcą pozbawiać możliwości gwiazdorzenia:  Wojewódzkiego, Gesslerowej, Wellman, Morozowskiego, Olejnik, Prokopa, Rusin, Woźniak-Starak, Miszczyka, Majdana i Rozenek, Werner, Mellera, Sołtysika, Kajdanowicza, Sekielskiego, Kraśki, Drzyzgi i Wojciechowskiej, choć twarze “niezależnej” telewizji opatrzyły się nadzwyczaj i bez silnej dawki aviomarinu nie da się ich oglądać.

Jarosław Kaczyński słusznie mniema, że TVN bardziej manipuluje polskim społeczeństwem niż TVP i TVP Info razem wzięte, a jak wiadomo zmanipulowanym, ogłupionym społeczeństwem łatwiej jest rządzić i każda władza do tego dąży.

Dlatego należy wyraźnie podkreślić: w ustawie nie chodzi o “wolność”, lecz o pieniądze, i to szczególnie muzycy powinni wiedzieć, gdyż dysponują największym doświadczeniem w tej kwestii, nie kto inny jak Kazimierz Staszewski śpiewał “Wszyscy artyści, to prostytutki” (> link).

Operacja pod kryptonimem “Lex TVN” prawdopodobnie została uruchomiona przez agencje medialne i wizerunkowe, a kto wie, może nawet przez służby specjalne, które chciały odwrócić uwagę Polaków od dużo ważniejszych dyskusji niż być, albo nie być jakiejś gadającej głowy, jakie jutro, 13 sierpnia, mają odbyć się w Sejmie.

Na godzinę 11:00 i 15:00 zaplanowano spotkania (sala nr 04A, bud. U) Parlamentarnego Zespół ds. Bezpieczeństwa Szczepień Ochronnych Dzieci i Dorosłych w sprawie przymusu szczepień ochronnych w służbach mundurowych i przymusu szczepień ochronnych dzieci i młodzieży (> link).

Przymus szczepień niesprawdzonymi, nieprzetestowanymi preparatami zachodnich koncernów jest poważnym naruszeniem wolności i praw obywatelskich gwarantowanych przez Konstytucję RP w art. 31:

1. Wolność człowieka podlega ochronie prawnej.
2. Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.
3. Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

Według danych z początku sierpnia 2021 r. w pełni zaszczepionych było 18 mln obywateli, a więc mniej niż połowa (> link).

Tymczasem 28 lipca biznesowa gazeta “Wall Street Journal” poinformowała, że dzięki sprzedaży szczepionki na COVID-19 oraz innych leków dochody amerykańskiego giganta farmaceutycznego za drugi kwartał 2021 roku prawie dwukrotnie przebiły prognozy analityków. Sama szczepionka przyniosła Pfizerowi 7,84 mld dol. 

A to tylko jedno przedsiębiorstwo, które produkuje i sprzedaje szczepionki. Pytanie rodzi się następujące: czy jutro pod Sejmem oraz na placach i ulicach w całym kraju pojawią się ludzie, którzy wyrażą swój sprzeciw przeciwko przepisom regulującym obowiązek szczepień ochronnych?

Czy koledzy Kukiza napiszą kolejne nienawistne posty, a oburzeni działacze Platformy Obywatelskiej i SLD staną po stronie tych, którzy nie chcą, aby koncerny farmaceutyczne, przy pomocy polskiego rządu, bogaciły się ich kosztem?

Czy staną po stronie wolności, prawdziwej wolności obywatelskiej?

Czy zrozumie to obleśna, sfrustrowana wdowa, która samą siebie namaściła na obrończynię demokracji i w czasie powstawania tego felietonu wykrzykuje w Rynku Trybunalskim: “Wolne media – wolni ludzie!”?

→ Mariusz Baryła

12.08.2021

• collage: barma / Gazeta Trybunalska

 

8 Replies to “Lex TVN – odwrócenie uwagi od głosowania nad obowiązkowymi szczepieniami

 1. A jak się to zmieni w kwestii podatkowej gdy tvn nie bedzie z zagranicznym kapitałem większościowym ??

  Są jakieś rzetelne dane ile taki tvn zapłacił podatku przez ostatnie 10 lat, a ile polsat ?

 2. Kukiz zasługuje na pochwałę a nie na krytykę –
  On dobrze wie – nie jest dla niego tajemnicą, że głównym celem nawoływania do tych obecnych i poprzednich protestów jest niszczenie wartości chrześcijańskich, wartości patriotycznych.

  Ta agresja publiczna na ulicach z powodu nowelizacji Ustawy medialnej lex TVN, to tragifarsa !!!
  Kukiz rozumie rangę i wagę sprawy, dlatego zagłosował za nowelizacją Ustawy lex TVN.
  Wstyd natomiast dla Jego kolegów Artystów, że tak płytko myślą i tego nie rozumieją.

 3. Właścicielem TVN nie jest Discovery. Właścicielem jest spółka krzak. W razie jakichkolwiek problemów prawnych Discovery może stracić tylko pieniądze zainwestowane już w spółkę krzak. Nie odpowiada za nic co robi TVN.
  Problem ze szczepieniami jest bardziej skomplikowany. Państwo ma prawo narzucić
  szczepienia sferze budżetowej, powiedziałby, że ma nawet obowiązek, bo nie zaszczepiony funkcjonariusz państwa zaraża obywateli, a na to państwo nie może pozwolić. Co do zysków koncernów farmaceutycznych, to trochę dziecinada. W czasie upałów zarabiają sprzedawcy lodów, a jak jest deszcz, to sprzedawcy i producenci parasoli. Wyprodukowanie kilku miliardów szczepionek, to potwornie kosztowna operacja. Kiedy pandemia minie banki upomną się o spłatę kredytów, czy obywatele wesprą koncerny które uratowały życie populacji?

  1. POLISH TELEVISION HOLDING B.V. – właściciel 100% udziałów w TVN S.A. jest podmiotem zarejestrowanym w Holandii i należącym do do grupy Discovery Inc. Przy rozległych inwestycjach kapitałowych jest rzeczą normalną, że spółka matka tworzy spółki zależne. Gdyby Amerykanie odkupili udziały w TVN S.A. poprzez Discovery Network Europe nie byłoby obecnego zamieszania i przede wszystkim tych absurdalnych protestów, których uczestnicy, w większości przypadków, nie mają dostatecznej wiedzy na ten temat i wykorzystują każdy pretekst do ataków na rząd. Pozdrawiam. (mb)

 4. Zgodnie z brzmieniem decyzji o poparciu ustawy medialnej zwanej lex TVN, amerykański właściciel stacji TVN – Discovery, będzie musiał pozbyć się pakietu większościowego.
  Discovery to globalny gigant. Tylko w 2020 r. jego przychody sięgnęły 10,6 mld dol.

 5. Wreszcie ktoś wyjaśnił o co chodzi w przyjętej ustawie zwanej jako lex TVN.

  Ani J. Kaczyński, ani ani polski Rząd, ani Sejm RP, ani Prezydent RP nie chcą społeczeństwu zabrać stacji TVN – chodzi o nowelizację ustawy.

  W przeszłości amerykańscy inwestorzy szukali rozstrzygnięcia w międzynarodowym arbitrażu w sporach z obecnym polskim rządem i w 2018 r. Trybunał Arbitrażowy w Hadze przyznał amerykańskiemu funduszowi inwestycyjnemu odszkodowanie od polskiego rządu w wysokości 9,5 mln dol. Polska wypłaciła te pieniądze.
  Dlatego, aby nie dochodziło między innymi do takich sytuacji, nowelizacja Ustawy o radiofonii i telewizji była potrzebna, ma określić ilość kapitału zagranicznego w polskich mediach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.