Stacje Lotos pod nowym zielonym szyldem węgierskiego MOL

Do końca 2024 r. 80 proc. stacji paliw przejętych od Orlenu zyska nowy szyld – poinformował prezes MOL Polska Richard Austen. Dodał, że już tego lata pierwsze 100 stacji powinno już funkcjonować pod marką MOL. Zapowiedział, że MOL chce zająć na polskim rynku drugą pozycję po Orlenie.

Trzy nowe stacje powstały w Klemencicach, Przyjmach i Budykierzu, są zlokalizowane przy drogach ekspresowych S7 i S8. Dodatkowo, w ostatnim czasie nowy branding i odświeżony wystrój otrzymały także stacje w Radomiu i Elblągu.

Koszt zmiany wyglądu pojedynczej stacji w standardzie MOL to koszt rzędu 60-100 tys. dol., w zależności od stanu technicznego konkretnej placówki.Prezes zapewnia, że węgierski koncern zamierza dokonać szeregu inwestycji w cyfryzację stacji, a także komunikację oferty i samej marki, co pomoże w dotarciu do polskich konsumentów.

Docelowo, wszystkie 410 stacji kupionych od PKN Orlen w Polsce, będzie działać pod marką MOL. Dodatkowo, w ramach Grupy MOL, w południowej Polsce działa również 85 stacji pod marką Slovnaft Partner. W przyszłości będzie możliwość konsolidacji również i tych placówek pod jedną marką. MOL wejście na rynek polski traktuje, jako pierwszy krok. Docelowo chce zająć tu silną drugą pozycję. Aby to osiągnąć trzeba będzie wzmocnić sieć o kolejnych ok. 100 stacji.

Richard Austen nie wyklucza akwizycji mniejszych podmiotów sprzedających paliwo i świadczących usługi dla kierowców.

Największymi  operatorami stacji paliww Polsce są: PKN Orlen – 1919 stacji, BP – 578, a trzecią pozycję zajmuje Shell – 455 punktów. Aby sprostać konkurencji MOLzamierza zaprezentować polskim konsumentom swoją wizję stacji przyszłości, wprowadzając standardy MOL na stacje w całym kraju. Wizja ta obejmuje m.in. paliwa EVO i EVO Plus, które dzięki zastosowaniu dodatków EVOTECH przyczyniają się do czyszczenia jednostki napędowej i ochrony jej części przed korozją. Jednocześnie, stopniowo wprowadzany jest do Polski Fresh Corner. Jest to nowa w Polsce, jedna z najpopularniejszych w regionie sieć kawiarni, w której każdego roku serwowane jest ponad 50 mln filiżanek kawy.

W ramach MOL Group działa obecnie sieć ponad 200 punktów ładowania pojazdów elektrycznych, w tym 13 punktów w Polsce. Do roku 2025 planowane jest rozszerzenie tej sieci do 500 punktów.

→ oprac. (kk)

19.05.2023

• foto / źródło: MOL Polska

• źródło: PAP

 

3 Replies to “Stacje Lotos pod nowym zielonym szyldem węgierskiego MOL

  1. Fuzja Orlenu i Lotosu polegała na wyprzedaży stacji Lotosu. W Piotrkowie Lotos przy ul. Sulejowskiej funkcjonuje teraz jako Shell.

    Czego Państwo nie rozumiecie? Pamiętajcie, jeśli nie rozumiecie to na pewno jesteście pod wpływem Kremla – już Wam rządzący t wytłumaczą przy pomocy ABW.

  2. Co to znaczy, że: Docelowo, wszystkie 410 stacji kupionych od PKN Orlen w Polsce, będzie działać pod marką MOL? To czyje są te stacje? skoro w ten sposób promowane będą stacje MOL.

    1. Sprzedaż stacji Lotosu była jednym z warunków połączenia Lotosu i Orlenu. MOL nabył stacje więc należą do niego. (red.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.