Głowica znaleziona – tak twierdzi Paweł Szrot z kancelarii prezydenta Dudy

Głowica rakiety, która spadła pod Bydgoszczą została odnaleziona; jest ona zbudowana – zgodnie z rosyjską myślą technologiczną – z betonu – poinformował dziś w stacji RMF FM szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot.

Szrot był pytany o możliwe konsekwencje personalne w związku ze sprawą rosyjskiej rakiety, która w grudniu ubiegłego roku spadła w lesie pod Bydgoszczą. Stwierdził, że do prezydenta nie trafiły wnioski o dymisje generałów, czy ministra obrony narodowej. Zaznaczył, że nie spodziewa się takich wniosków, choć, jak dodał, z tej sprawy zostaną wyciągnięte wnioski, zaś procedury poprawione.

– Jeśli chodzi o głowicę, to mogę powiedzieć, że została odnaleziona, jest teraz badana przez odpowiednie instytucje (…). To jest szczególna głowica, bo jest zbudowana – zgodnie z rosyjską myślą technologiczną – z betonu. Zakładam, że w takiej formie została zamontowana na tej rakiecie, żeby ten starszy model rakiety mógł dezorientować ukraińską obronę przeciwlotniczą – powiedział.

Jak dodał, nie było tam materiału wybuchowego. – Ta rakieta nie może lecieć nieobciążona głowicą, więc ktoś tam zamontował taki szczyt rosyjskiej myśli technologicznej – stwierdził ironicznie.

Pod koniec kwietnia MON poinformowało, że w okolicach miejscowości Zamość, ok. 15 km od Bydgoszczy, znaleziono szczątki niezidentyfikowanego obiektu wojskowego. Natknęła się na niego w lesie przypadkowa osoba. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku wszczęła w tej sprawie śledztwo. W piątek śledztwo ws. szczątków obiektu powietrznego znalezionych w lesie w okolicach Bydgoszczy zostało przejęte przez Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej.

O tej sprawie “GT” pisała w artykule pt. “Minister Błaszczak nie wiedział, że pod Bydgoszczą uderzyła rosyjska rakieta”.

→ oprac. (kk)

19.05.2023

• grafika: barma / Gazeta Trybunalska

•czytaj także: > “Rakiety na polskiej ziemi. Nie wolno kłamać!”

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.