W Tomaszowie bez zmian: skatowany pies, zabójstwo, narkotyki, rozbój

Tomaszów Mazowiecki przez lata przodował w ilości popełnianych przestępstw w stosunku do Piotrkowa, Radomska, Bełchatowa i Opoczna. Obecnie wcale nie jest lepiej.

Według danych za 2022 r. liczba przestępstw w Tomaszowie, w przeliczeniu na 10 tysięcy mieszkańców, wyniosła 197,6.

Zaglądamy na stronę internetową tomaszowskiej komendy policji. Tytuły notatek mrożą krew w żyłach.

Usłyszał zarzut zabójstwa. Grozi mu dożywotnie wiezienie

Zarzut zabójstwa usłyszał 39-letek zatrzymany przez tomaszowskich policjantów. W ramach prowadzonego śledztwa Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie Mazowieckim wystąpiła do sądu o tymczasowe aresztowanie napastnika. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i aresztował mężczyznę na najbliższe trzy miesiące . Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Stanie przed sądem za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Tomaszowscy kryminalni zatrzymali 40-letnią mieszkankę powiatu tomaszowskiego, posiadającą łącznie ponad 330 gramów narkotyków. W mieszkaniu kobiety mundurowi ujawnili również kilogram tytoniu i ponad 800 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kobieta usłyszała już prokuratorskie zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających. O dalszym losie kobiety zadecyduje sąd. Grozi jej kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Agresywny napastnik trafił do aresztu

Tomaszowscy policjanci w zaledwie kilka godzin od zdarzenia doprowadzili do ustalenia i zatrzymania 25-latka, który dokonał brutalnego pobicia ekspedientki sklepu oraz kradzieży z kasy sklepowej pieniędzy. Napastnik usłyszał już zarzut, a na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na najbliższe trzy miesiące. Za przestępstwo rozboju grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Skatował psa łopatą, bo wszedł na jego posesję

43-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, po tym jak łopatą skatował bezpańskiego psa, który wszedł na jego posesję. Zwierzę miało wyjadać jedzenie z miski jego psa. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

→ oprac (kk) 

• grafika: barma / Gazeta Trybunalska

• więcej o Tomaszowie: > tutaj

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.