Nie żyje Matan Meir. Producent serialu “Fauda” zginął w Strefie Gazy

Podczas walk w Strefie Gazie zginął Matan Meir, producent wykonawczy “Faudy” – izraelskiego serialu realizowanego dla platformy Netflix. Miał 38 lat.

O śmierci filmowca poinformowano wczoraj na oficjalnym koncie serialu “Fauda”.

Starszy sierżant Matan Meir w mundurze izraelskiej armii. Foto / źródło: X. Kliknij, aby powiększyć.

Po południu portal internetowy “The Times of Israel” napisał:

Informacja zamieszczona przez produkcję serialu. Kliknij, aby powiększyć.

Starszy sierżant, 38-letni Matan Meir, żołnierz 697. batalionu 551. brygady IDF i wieloletni członek ekipy filmowej serialu “Fauda” zginął 11 listopada na północy Strefy Gazy.

Meir był jednym z czterech żołnierzy 697. batalionu, którzy zginęli w wyniku wybuchu w podziemnym tunelu obok meczetu w mieście Beit Hanun.

– Matan był człowiekiem o złotym sercu, pełnym dobroci i poświęcenia – powiedział aktor i współautor serialu Lior Razy. – Kochałem go. Zawsze miał czas dla mnie, był człowiekiem pracy, której poświęcał się całkowicie.

Oprócz pracy przy czterech sezonach “Faudy”, Meir pracował także przy realizacji filmów: “The Police,” “Manayek,” “The Dream Owner,” “Magpie” i in.

“Fauda” (po polsku “Chaos”) opowiada historię grupy agentów walczących z palestyńskimi bojownikami w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu. Pomimo faktu, że serial prezentuje izraelski punk widzenia, produkcja była dobrze przyjęta przez krytyków i odbiorców.

→ oprac. (kk)

13.11.2023

• na zdjęciu: zmarły producent, foto/ źródło: TheAvnerSolal/X)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.