Niezależna.pl namawia do donoszenia na polskie władze do unijnych komisarzy

Portal “niezależna.pl” poinformował 13 stycznia o rozpoczęciu wielkiej akcji Strefy Wolnego Słowa polegającej na wysyłaniu listów, w których pracownicy, sympatycy i czytelnicy mediów związanych z Tomaszem Sakiewiczem, będą powiadamiać o zagrożeniu demokracji i praw człowieka w Polsce.

W obszernej instrukcji zatytułowanej “Niech świat dowie się o bezprawiu Tuska! ROZSYŁAJMY apel w sprawie zagrożenia demokracji w Polsce” czytamy:

Poniżej znajduje się formularz, dzięki któremu mogą Państwo wysłać e-mail w języku angielskim do europosłów, komisarzy EU, organizacji międzynarodowych i redakcji popularnych tytułów prasowych w krajach UE i USA.

Czytaj także: “Bądź jak redaktor Sakiewicz. Nie głosuj na Dudę!”

Jeśli nie masz programu pocztowego, e-maila można wysłać ręcznie. Wystarczy stworzyć nową wiadomość elektroniczną, skopiować do niej treść apelu znajdującą się w niniejszym załączniku, a następnie w listę adresatów wkleić wykaz adresów z załącznika poniżej.

Treść apelu zawiera opis dramatu, jaki dotknął Polskę po wyborach, gdy władzę w kraju przejęły demokratyczne ugrupowania będące przez ostatnich osiem lat w opozycji do rządów Prawa i Sprawiedliwości. Znajdują się w nim takie stwierdzenia:

Tymczasem w ciągu kilku tygodni doszło nie tylko do ataku na demokratyczne instytucje państwa i złamano wiele podstawowych zasad polskiej Konstytucji ale i radykalnie  zagrożono wolności słowa. Pojawili się też  pierwsi więźniowie polityczni. Debatę zaczyna zastępować instytucjonalna i coraz częściej fizyczna przemoc. Zastrasza się polityków, wymiar sprawiedliwości, a nawet prywatny biznes. (…)

Pierwszą decyzją nowego rządu było siłowe przejęcie mediów publicznych. Zgodnie z polskim prawem zarząd na tymi mediami powinny sprawować instytucje niezależne od rządu, które mają określone polskim prawem kadencje. Tymczasem wyznaczone przez rząd osoby wyłączyły  sygnał głównej telewizji informacyjnej, a przy pomocy wynajętych pracowników prywatnych firm ochroniarskich siłą usunięto legalne zarządy mediów. Nie pozwolono im wrócić do pracy nawet po decyzjach sądów uznających działania rządu za sprzeczne z prawem.

Setki dziennikarzy nie mogą podjąć pracy, a dziesiątki z nich już zwolniono. Zaplecze obozu władzy organizuje też nagonki na te media prywatne, które krytycznie patrzą na jej działania. Stosuje się tu znany z autorytarnych reżimów mechanizm pomówień i zastraszania.

Komentarz

Homofobiczna nalepka, którą dystrybuowała kierowana przez Sakiewicza “Gazeta Polska”. Foto / screen: X / GT. Kliknij, aby powiększyć.

Oto portal, określany, wraz z “Gazetą Polską” i Telewizją Republika, antyunijnym kombinatem nienawiści, namawia swoich sympatyków do wysyłania donosów na polskie władze do europosłów, komisarzy EU, organizacji międzynarodowych i redakcji popularnych tytułów prasowych w krajach UE i USA.

Wcześniej z taką inicjatywą wystąpił Duda, o czym pisaliśmy w artykule “Coś niedobrego dzieje się z Andrzejem Dudą, choć nigdy nie było dobrze”.

Sakiewicz, nazywany “małym Michnikiem”, główny kreator alternatywnej rzeczywistość, w jakiej żyje on sam i jego współpracownicy, nie dostrzega w tym żadnej niestosowności. Tak zwykle postępują paranoicy lub osobnicy, dla których przyzwoitość jest pojęciem wtórnym.

→ (mb)

17.01.2024

• grafika: barma / Gazeta Trybunalska

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.