Śmierć zabrała ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego

Dziś o 8 rano w wieku 67 lat zmarł ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski – prezes Fundacji im. Brata Alberta, autorytet moralny, postać szlachetna, prawa i wybitna.

Informację o śmierci duchowego przekazało za pośrednictwem internetu Stowarzyszenie “Wspólnota i Pamięć”.

Z ogromnym bólem i głębokim żalem informujemy, że dzisiaj o 8:00 rano w szpitalu w Chrzanowie zmarł po ciężkiej chorobie nasz ukochany Przyjaciel i członek honorowy Stowarzyszenia “Wspólnota i Pamięć” ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie..

Śmierć Isakowicza-Zaleskiego stała się bolesną wyrwą, której w żaden sposób nie da się zasklepić.

W 2017 r. ksiądz udzielił wywiadu “Gazecie Trybunalskiej”, warto posłuchać, co miał do powiedzenia: > “O Kościele, lustracji, historii, polityce i… poezji – rozmowa z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim”

→ (mb)

9.12.2024

• foto / źródło: facebook.com

• więcej o Isakowiczu-Zaleskim: > tutaj

One Reply to “Śmierć zabrała ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego”

  1. Mimo wszystko szkoda.
    To jego głos wybrzmiał jako pierwszy w kwestii seksualnego rozpasania polskiego kleru (książka “Chodzi mi tylko o prawdę, wywiad-rzeka z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim…”).
    To on walczył o prawdę na temat ukraińskich zbrodni na narodzie polskim.
    Był raczej niereformowalny w sporej części kwestii dotyczących czasów solidarnościowej poruchawki po 1980 r. Nigdy nie potępił swojego “przyjaciela” z tamtych czasów naszego sulejowsko-piotrkowskiego księdza Jana, którego nawet IPN w roku 2018 uznał za tajnego współpracownika…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.