Wybory 2024. Sokalski – były dyrektor, były prezes został radnym wojewódzkim

Nie spełniły się przewidywania “Gazety Trybunalskiej”. Były dyrektor od kultury, były prezes od spółdzielczości mieszkaniowej Jacek Sokalski dostał się do sejmiku województwa łódzkiego.

W artykule pt. “Piotrków. Wybory 2024. Jacek Sokalski” poruszona została kwestia szans wyborczych Sokalskiego. Znalazło się tam zdanie: “Jest to działanie bezcelowe, bo nie zdobędzie wystarczającej ilości głosów, aby trafić do samorządu województwa”. Przyjazny uśmiech dyrektoro-prezesa na plakatach wyborczych spowodował, że otrzymał 6583 głosy – nieco więcej niż ostatni z kandydatów, którzy przekroczyli próg wyborczy, ale wystarczająco dużo, aby mandat otrzymać.

Oprócz Sokalskiego do sejmiku weszli: Beata Dróżdż (PiS) – 41 453 gł., Magdalena Spólnicka (KO) – 25 685 gł., Piotr Wojtysiak (3Droga) – 16 743 gł., Dariusz Rogut (PiS)- 13 660 gł., Aneta Niedźwiecka (PiS) – 7920 gł. i Konrad Zyberyng (PiS) – 5 158 gł.

Poczynania Sokalskiego, jako radnego, będziemy śledzili z uwagą. Jednocześnie wyrażamy nadzieję, że z samorządu nie zostanie usunięty przed końcem kadencji.

Dieta radnego sejmiku to 4.294,61 zł brutto. W przypadku Sokalskiego wynagrodzenie nigdy nie było głównym motorem działania, gdyż jego żona wraz z córką prowadzą prywatny gabinet dentystyczny, więc mąż i ojciec może realizować się na niwie.

→ (kk) / (mb)

8.04.2024

• grafika: barma / Gazeta Trybunalska

• więcej o wyborach 2024: > tutaj

• więcej o Sokalskim: > tutaj

 

4 Replies to “Wybory 2024. Sokalski – były dyrektor, były prezes został radnym wojewódzkim

 1. Widzę pewną nieścisłość:
  “otrzymał 6583 głosy – najmniej ze wszystkich kandydatów, którzy przekroczyli próg wyborczy, ale wystarczająco dużo, aby mandat otrzymać.

  Oprócz Sokalskiego do sejmiku weszli:
  (…)
  Konrad Zyberyng (PiS) – 5 158 gł.”

  Według mnie najmniej głosów zdobył Konrad Zyberyng.

 2. Wkradł Wam się błąd:
  Do sejmiku z naszego okręgu mandaty zdobyły komitety:
  PIS – 4 mandaty
  KO – 2 mandaty
  3Droga – 1 mandat
  Konfederacja nie zdobyła mandatu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.