Piotrków. Zawiadomienie do organów ścigania w sprawie działaczy PiS i członków KWW Ł. Janika

Redaktor “Gazety Trybunalskiej” skierował dziś do organów ścigania zawiadomienie o możliwości popełnienia czynów zabronionych przez działaczy Prawa i Sprawiedliwości i członków komitetu wyborczego Łukasza Janika w związku z nieprawidłowościami dotyczącymi montażu konstrukcji reklamowych na terenie Piotrkowa.

Zawiadomienie dotyczy: Łukasza Janika, Beaty Dróżdż, Andrzeja Piekarskiego, Przemysława Głowackiego i Sławomira Pabicha. Chodzi m. in. o zamontowanie reklam wyborczych na urządzeniach reklamowych o wymiarach niezgodnych z prawem miejscowym określonym w Zarządzeniu nr 39 Prezydenta Piotrkowa z dnia 7/02/2024 w sprawie wyznaczenia na obszarze miasta miejsc przeznaczonych na bezpłatne umieszczanie urzędowych obwieszczeń wyborczych i plakatów wszystkich komitetów wyborczych, w związku z wyborami samorządowymi, a także niestosowanie się do art. 144 Kodeksu wykroczeń i Ustawy o drogach publicznych.

Szczegóły zostały opisane w art. “Piotrków. Wybory 2024. Prezydent ustanowił prawo, które łamie prawo”. Cytat:

Najbardziej bulwersujący w całej sprawie jest to, że osoby ubiegające się o fotel prezydenta miasta i mandaty radnych okazały się nad wyraz bezmyślne lub, co nie jest wykluczone, działały z pełną premedytacją.

To trzecie zawiadomienie “GT” związane z kampanią przedwyborczą w Piotrkowie. Wcześniejsze dotyczą reklam na środkach transportu: “Piotrków. Wybory 2024. Reklama na autobusach. Zawiadomienie do prokuratury” i prezydenta Piotrkowa Chojniaka: “Piotrków. Wybory 2024. Zawiadomienie do prokuratury w sprawie prezydenta miasta Krzysztofa Chojniaka”.

→ (kk)

9.04.2024

• foto: Gazeta Trybunalska

• więcej o wyborach 2024: > tutaj

 

One Reply to “Piotrków. Zawiadomienie do organów ścigania w sprawie działaczy PiS i członków KWW Ł. Janika”

  1. No, w końcu ten aseksualne i zakłamane kreatury dostaną w końcu po 4 literach (Pabicha nie znam, ale Głowackiego niestety tak… on się tak nadawał do pracy w oświacie, jak ja do bycia sztangistą; 1 robił z siebie celebryte, innym razem jskby przychodził do szkoły za karę!)… 😝

    Oświatowe kuriozum, które nie umiało nauczyć fizyki (uczył w wolborskim ZSR CKU, ZSP2 i IV LO; z tym, że w tej najmłodszej szkole był nawet raz wychowawcą, w latach 2009-12, a z pracą w popularnej “Piomie”, której zresztą jest absolwentem i w której pracował z przerwami, pożegnał się w 2015)!
    Swoją drogą, kiedyś widziałem jego CV (chyba na LinkedInie)… bardzo ciekawe! 😛😄

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.