Sulejów. Sok z jabłek i walki bokserskie

Nowe władze Sulejowa, miejscowości położonej 14 km na południe od Piotrkowa Trybunalskiego, na rozwidleniu krajowych dróg nr 74 i 12 postawiły sobie za punkt honoru, aby wyrwać miasto z marazmu, jaki panował tutaj przez ostatnie kilka lat.

Plakat wydarzenia. Kliknij, aby powiększyć.

W ciągu minionych tygodni zorganizowano trzy otwarte imprezy, bardzo dobrze przyjęte przez publiczność i mające dużą szansę na osiągnięcie nie tylko zasięgu regionalnego, ale ogólnopolskiego.

Mowa o “Średniowiecznej Biesiadzie Rodzinnej” i plenerowym wydarzeniu pn. „Świat na głowie w Sulejowie” oraz wczorajszym I „Rodzinnym Festiwalu Jabłka” i I „Gali boksu i sztuk walki o Mistrzostwo Ziemi Piotrkowskiej” pod patronatem starosty piotrkowskiego i burmistrza Sulejowa.

Festyn rozpoczął się w południe na dziedzińcu cysterskiego klasztoru, w którego murach znajduje się trzygwiazdkowy hotel „Podklasztorze” i skierowany był, jak sama nazwa wskazywała, do rodzin z dziećmi. Były więc gry, zabawy, kulinarne prezentacje i in. Muzycznie czas umilał Mateusz Żerek, lider zespołu „Rail”.

Plakat wydarzenia. Kliknij, aby powiększyć.

Nieopodal ustawiono ring bokserski i punktualnie o godz. 17:30 pojawili się na nim wszyscy zawodnicy biorący udział w gali, reprezentujący kluby: M.U.K.S. Widzew Łódź, R.K.S. Łódź, K.S. Gwardia Łódź, U.K.S. Włókiennik Łódź, Łódzka Akademia Sportu, Tom Center Piotrków Trybunalski, L.K.S. Piast Sieradz, Stal Kutno, R.K.S. Nokaut Radomsko i in.Po zakończonej prezentacji na ringu została pierwsza para dziewczyn, a dźwięk dzwonu dał sygnał do walki. Wśród zaproszonych gości znaleźli się wybitni pięściarze: Jerzy Rybicki, Roman Rożek, Leszek Borkowski, Janusz Grzegorzewski, Zdzisław Maciejewski, Jan Wnęk, Jan Trochol i najstarszy, 80-letni trener, a wcześniej zawodnik – Stanisław Pisarek.

Emocje udzieliły się publiczności tak mocno, że sędziowie musieli zwracać uwagę na słownictwo. Nic w tym dziwnego, ciosy były prawdziwe, siniaki także, a w kilku przypadkach polała się nawet krew. Ambicją szczególnie wyróżniali się najmłodsi, kilkunastoletni chłopcy. Wraz z upływem czasu zmieniały się kategorie wagowe. Na zwycięzców oczekiwały medale, puchary oraz upominki przygotowane przez sponsora gali.

Krótkie podsumowanie startu pięściarzy z KS Włókiennik Łódź:

Reprezentacja UKS Włókiennik Łódź w sześcioosobowym składzie wyjechała z pod Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 19 im. Karola Wojtyły w Łodzi w bojowym nastawieniu aby „zdobyć” Klasztor Cystersów. Wszystkie 18 walk bowiem odbyło się na terenie byłego klasztoru Cystersówn z 1282 rok. Nasi zawodnicy zaprezentowali się w turnieju z dobrej strony. Stoczyliśmy pięć walk wygrywając cztery. Niestety jeden z naszych zawodników – Piotr Kowalczyk 46 kg. nie walczył z powodu braku przeciwnika. Walki naszych reprezentantów, (na pierwszym miejscu zwycięscy ): 1. Ewa Szyszkowska Włókiennik Łódź – Aleksandra Kubik Copacabana Konin 2. Hubert Stańczak Włókiennik Łódź – Chudobiński Marcin MUKS Widzew Łódź 3.Adrian Plawgo Włókiennik Łódź – Bartłomiej Napadłek Ziętek Team 4. Damian Świerczewski Włókiennik Łódź – Cezary Kozłowski RKS Łódź 5.Aleksander Stawirej Zientek Team – Bartłomiej Domagała Włókiennik Łódź Nagroda specjalna, dwudniowy pobyt dla dwóch osób w Hotelu Podklasztorze wraz z pełnym pakietem SPA przypadł Ewie Szyszkowskiej.*)

Widowisko trwało do późnych godzin wieczornych, a jego doskonała atmosfera utrzymała się aż do końca. Miejmy nadzieję, że organizatorom nie zabraknie konsekwencji i impreza z roku na rok będzie się powiększać, przyciągając sportowców z całego kraju.

→ (mb)

21.09.2015

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

*) źródło: zsp19.lodz.pl

 

One Reply to “Sulejów. Sok z jabłek i walki bokserskie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.