Prawo powinno być stabilne. Sędzia Tomasz Marczyński w rozmowie z „Gazetą Trybunalską”

Od trzech lat wymiar sprawiedliwości wywołuje wśród społeczeństwa skrajne emocje, a sędziowie są, bodaj, najczęściej ocenianą grupą zawodową. Wszystko za sprawą zmian w ustawach dotyczących Sądu Najwyższego, Trybunału Konstytucyjnego i kodeksów prawnych.

Jak cała ta sytuacja jest postrzegana oczami sędziego, dowiemy się z kolejnej rozmowy przygotowanej przez „Gazetę Trybunalską”; jej bohaterem jest sędzia rodzinny Tomasz Marczyński z Sądu Rejonowego w Bełchatowie, pełniący jednocześnie funkcję wiceprezesa ds. organizacyjnych w Stowarzyszeniu Sędziów Polskich „Iustitia”.

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu zarejestrowanego 26 listopada 2018 r.

 

Tomasz Marczyński – ur. w 1968 r., absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, zaraz po studiach, w 1994 roku, trafił na aplikację sędziowską do Sądu Okręgowego w Piotrkowie. Trzy lata później został asesorem w Wydziale Rodzinnym i Nieletnich Sądu Rejonowego w Bełchatowie, gdzie orzeka do chwili obecnej. W 2008 r. wstąpił do Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”, był członkiem Komisji Rewizyjnej, członkiem zarządu, a od 2016 r. jest jego wiceprezesem. Żonaty, jedno dziecko – córka, studentka psychologii, żona jest również sędzią, orzeka w Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Okręgowego w Piotrkowie. W czasie wolnym uprawia żeglarstwo, najczęściej pływa po Zalewie Wiślanym i Bałtyku.

→ (mb)

27.11.2018

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

 

20 Replies to “Prawo powinno być stabilne. Sędzia Tomasz Marczyński w rozmowie z „Gazetą Trybunalską”

 1. Ten sędzia to plugawa kazielnica kłamstwa, ostoja arogancji i buty w wymiarze sprawiedliwości, tworzy Pan spektakl obrzydliwosci w obszarze publicznym.

 2. Panie Tomaszu czas pomyśleć o kandydowaniu na stanowisko sołtysa w pańskiej wsi, tam nie trzeba empatii wobec petentów..

 3. Ten Pan nie tylko nie jest obiektywny, ale również nie profesjonalny, nie przygotowany do spraw, feruje orzeczenia z d…y

 4. Najbardziej niesprawiedliwy sędzia ever . W życiu nie powinien orzekać w sprawach rodzinnych . Straciliśmy wiarę w sprawiedliwość dzięki sędziemu Mariuszowi Marczyńskiemu

   1. Jeden z filozofów powiedział że ludzie dzielą się na myślących i nie myślących, nie będę pisał do których tą niedoł..gę sędziowską bym zaliczył.

    1. Potwierdzam, jedna z większych niesprawiedliwych kanalii orzekających w Wydziałach Rodzinnych

     1. Nie można kazać latać wypchanym ptakom, a dla mnie to wypchany ptak 😀

 5. Panie Mariuszu czy może Pan podrążyć temat burmistrza Rozprzy?
  Komentarze z ePiotrkow.pl:
  “~komediakkkk (Gość)11 godzin temu, 11:32

  A burmistrz Rozprzy z warunkowym umorzeniem sprawy za jazdę pod wpływem!!!!!!!!
  Warunkowe umorzenie postępowania jest środkiem polegającym na rezygnacji z prowadzenia postępowania karnego, tj. odstąpienia od skazania i ukarania sprawcy uznanego za winnego przestępstwa
  Czyli nie ma sprawy, Nic się nie stało! Polacy nic się nie stało. Dziękujemy Sądzie Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim. Społeczeństwo czuje się bezpieczniejsze.

  autor ~goœć_gość (Gość)1 godzina temu, 21:15

  Przecież top skandal. Żeby warunkowo umorzyć postępowanie wina i społeczna szkodliwość czynu muszą być nieznaczne. Jeżeli miał 1,08 mg/l to przeliczając na promille wychodzi ponad 2. Jeżeli ktoś uważa, że ponad 2 promille to nieznaczna społeczna szkodliwość czynu to ja nie mam pytań.”

 6. Pan Tomasz to taki Marcin Najman wśród sędziów z okręgu Łódzkiego 😆😆

 7. Tak stabilnie i prawnie orzekł horrendalne alimenty w stosunku do mojej osoby, że jak do tej pory syn spędzał ze mną wszystkie wakacje, ferie, święta B.N i Wielkanocne, tak teraz siedzi w domu zgodnie z dobrem małoletniego bo matka nie kwapi się by go gdziekolwiek zabierać. Brawo Panie Sądzio Polityku!!!

 8. Sędzia w stowarzyszeniu? Powinien być absolutny zakaz.
  W statucie tego stowarzyszenia są takie kwiatki.
  § 14.
  1. Wykluczenie ze Stowarzyszenia następuje w przypadku:
  1) nieprzestrzegania przez członka postanowień statutu lub uchwał władz Stowarzyszenia,
  2) podejmowania przez członka działań sprzecznych z celami Stowarzyszenia,
  ——- A gdzie niezawisłość sędziego?

  § 16.
  1. Członkowie zwyczajni Stowarzyszenia mają obowiązek:
  1) przestrzegania statutu Stowarzyszenia oraz uchwał władz Stowarzyszenia,
  2) czynnego uczestniczenia w działalności Stowarzyszenia i w realizacji jego celów,
  —— Sędzia z obowiązkami wobec stowarzyszenia? Ciekawe.

  —— I jeszcze wcześniejszy paragraf
  § 6.
  1. Stowarzyszenie dla realizacji swoich celów prowadzi nieodpłatną i odpłatną działalność pożytku publicznego, która nie może być prowadzona wyłącznie na rzecz członków Stowarzyszenia, a także inną nieodpłatną działalność zmierzającą do realizacji celów statutowych, nie będącą działalnością pożytku publicznego.
  ——– Historia świata zna wiele przykładów i dowodzi, że tam gdzie są pieniądze, tam są nieczyste interesy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.