Aktor Antoni K. przed sądem

Dziś przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Woli rozpoczął się proces Antoniego K. – aktora filmowego i serialowego.

Akt oskarżenia przeciwko Antoniemu K. prokuratura skierowała do sądu pod koniec maja. Aktor oskarżony został w nim o prowadzenie samochodu osobowego w stanie nietrzeźwości pod wpływem substancji psychotropowej – delta-9-tetrahydrokannabinolu (marihuany).

– Opinia toksykologiczna, uzyskana w toku postępowania przygotowawczego na zlecenie prokuratury, jednoznacznie potwierdza, że w momencie kierowania pojazdem oskarżony był pod wpływem delta-9-tetrahydrokannabinolu, co można porównać do stanu nietrzeźwości wywołanego spożyciem alkoholu – przekazała PAP Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Antoniemu K. grozi grzywna, ograniczenie wolności lub do dwóch lat więzienia, a także obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów na co najmniej 3 lata.

Dodatkowo, w razie skazania, na Antoniego K. nałożony zostanie obowiązek zapłaty świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych.

Oskarżonego nie było na sali rozpraw. Jego obrońca podkreślił, że aktor zamierza stawić się na kolejnym terminie rozprawy i złożyć wyjaśnienia uzupełniające.

→ oprac. (kk)

23.11.2023

• foto / źródło: polsat.pl

• źródło: PAP

 

 

One Reply to “Aktor Antoni K. przed sądem”

  1. Co za niefart, pan Zioberek już nie będzie mógł skorzystać z pieniędzy, które ten pacan wpłaci wpłaci na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.