Tylko w “Gazecie Trybunalskiej”. Ćwierć miliona złotych za rozrywkę dla gawiedzi

Piotrków Trybunalski jest miastem z bezpiecznymi finansami, nieustannie rozwijającym się gospodarczo i kulturalnie – tak przynajmniej twierdzą magistraccy urzędnicy, którzy opletli miasto siecią powiązań i koneksji rodzinno-towarzyskich.

Prezydent Piotrkowa mgr inż. Krzysztof Chojniak, z zawodu nauczyciel, wraz ze swoimi współpracownikami nie szczędzą pieniedzy na propagandę sukcesu pompując setki tysięcy złotych w miejską telewizję kablową i media prywatne oraz w rozmaite imprezy, które zawsze odbywają się pod patronatem nauczyciela elektryka.

W dniach 22-23 czerwca 2019 r. na placu Kościuszki zorganizowano dni miasta zwane “Imieninami Piotrków”. Główną atrakcją dwudniowego festynu były występy mniej lub bardziej rozpoznawalnych wykonawców, którzy w pogoni za pieniędzmi uprawiają plenerową chałturę w Polsce powiatowej i gminnej. Dotyczy to m. in. łódzkiego muzyka O.S.T.R., który w Piotrkowie wystąpił w zastępstwie innego “pieśniarza muzycznego” Sokoła.

Aby aż nadto nie rozwodzić się nad poziomem wykonawców i jakością przekazu przechodzimy do kosztów, bo one są tu najważniejsze. Urząd miasta zapłacił agencji koncertowej Marketing Factory z Łodzi 259 tys. 681 zł i 29 groszy za imprezę, która w sobotę 22 czerwca trwała od godz. 16 do 24, i tak samo a w niedzielę, dnia następnego.

Poniżej kopie umowy i rachunków wystawionych na rzecz urzędu.

→ M. Baryła

16.08.2019

• foto: piotrkow.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.