Pijani kierowcy są zagrożeniem. Reaguj!

Jakim zagrożeniem są nietrzeźwi kierujący pojazdami przekonali się dwaj użytkownicy dróg. Pierwszy widział jak kierowca z 2 promilami traci panowanie nad pojazdem i uderza w znak. Kolejny ratował się przed zderzeniem z nieoświetlonym rowerzystą, który jak się okazało miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Dzięki czujności świadków pijani kierowcy trafili w ręce policji i odpowiedzą przed sądem.

20 listopada 2019 roku 20 – latek zauważył jak na jednej z ulic w Łęczycy kierowca renault stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w znak drogowy. Kiedy podszedł do pojazdu okazało się, że kierowca osobówki jest nietrzeźwy. Aby uniemożliwić mu ewentualna ucieczkę z miejsca zablokował auto własnym pojazdem. Dzięki szybkiej reakcji i przekazanej informacji, 49 – letni kierowca trafił w ręce policji. W jego organizmie było ponad 2 promile alkoholu, a dodatkowo nie posiadał on uprawnień do kierowania.

Do innego niebezpiecznego zdarzenia doszło na drodze K60 w gm. Witonia. Tam 20 – letni kierowca dacii logan wymijając się z innym pojazdem w ostatniej chwili zauważył jadącego przed nim rowerzystę bez oświetlenia i elementów odblaskowych. Aby uniknąć zderzenia zjechał z jezdni do przydrożnego rowu. Na szczęście jemu jak i dwóm pasażerom nie była potrzebna pomoc medyczna. Dzięki czujności świadków kierowca jednośladu został wyeliminowany z ruchu. Wezwani na miejsce policjanci zbadali jego stan trzeźwości. Okazało się, że ma on w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Pamiętajmy, za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Nadal na drogach pojawiają się nietrzeźwi kierujący. Jakim są zagrożeniem pokazują te przypadki. Dlatego policjanci apelują, aby zawsze reagować na niebezpieczne zachowanie na drodze innych uczestników ruchu drogowego. W ten sposób dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, tak jak w tym przypadku, może zadzwonić nawet anonimowo pod nr tel. 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o takiej sytuacji. Policjanci sprawdzają każdy sygnał i wyeliminują pijanego kierowce z ruchu, by nie stanowił zagrożenia dla innych.

→ KWP w Łodzi

21.11.2019

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

• czytaj także: > Obywatelskie zatrzymania pijanych kierowców. Co na to policja?”

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.