Kierowcy Macierewicza nadal łamią przepisy ruchu drogowego

Kierowcy posła PiS Antoniego Macierewicza nadal nie stosują się do przepisów ruchu drogowego w obrębie Starego Miasta w Piotrkowie Trybunalskim.

Fotografie, które publikujemy dokumentują następujące wykroczenia: parkowanie w obrębie skrzyżowania pl. Czarnieckiego i Rynku Trybunalskiego, blokowanie ruchu innych pojazdów, długotrwały postój z włączonym silnikiem w terenie zabudowanym.

Trzy wykroczenia w jednym miejscu. Foto: Gazeta Trybunalska. Kliknij, aby powiększyć.
Ważne żeby było ciepło w aucie. Foto: Gazeta Trybunalska. Kliknij, aby powiększyć.

Siedzący za kierownicą skody mężczyzna zapytany przez reportera “Gazety Trybunalskiej” z jakiego powodu postój odbywa się z włączonym silnikiem odparł, że nie ma na to wpływu, bo silnik, co minutę, samoistnie się załącza (!).

Auto, którym wożony jest wiceprezes PiS na spotkania partyjne, odbywające się w biurze ugrupowanie w Rynku Trybunalskim pod nr 10, parkuje zaledwie kilka metrów od kamienicy, na której zamontowano kamerę monitoringu miejskiego, obsługiwaną przez dyżurnego straży miejskiej. Mimo to reakcji brak, co można uznać za niedopełnienie obowiązków służbowych.

Tablica na elewacji budynku, w którym spotykają się działacze PiS. Foto: Gazeta Trybunalska. Kliknij, aby powiększyć.
Czerwonym okręgiem oznaczono kamerę. Biuro PiS znajduje się na pierwszym piętrze jasnej kamienicy w głębi. Foto / źródło: mapy google / screen: GT. Kliknij, aby powiększyć.

“Gazeta Trybunalska” o łamaniu przepisów drogowych przez kierowców Macierewicza pisała już w 2019 r. (czytaj: > “Kierowca posła Macierewicza łamie przepisy ruchu drogowego, a straż miejska udaje, że nie widzi”). Dwa lata zajęło nam doprowadzenie do ukarania winnych wykroczeń. Dokonał tego, co opisane zostało w artykule pt. “PILNE! Kierowcy Macierewicza ukarani”, przełożony kierowców-żołnierzy płk Sławomir Tęcza komendant Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie.

W piśmie przesłanym w lutym 2021 r. do redakcji “GT” komendant Tęcza zapewnił, że dołoży wszelkich starań, aby czynności realizowane przez żołnierzy OSŻW nie doprowadzały do podobnych sytuacji. Poprosił jednocześnie, aby bezpośrednio informować jego jednostkę, jeśli nadal będzie dochodzić do nie stosowania się żołnierzy ŻW do przepisów Prawa o ruchu drogowym. Tak też się stanie.

– M. Baryła

4.03.2023

• foto: Gazeta Trybunalska

© materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone; dalsze rozpowszechnianie treści tylko za zgodą wydawcy „Gazety Trybunalskiej”

• inne teksty dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego: > tutaj

• czytaj także o kierowcach prezydenta Piotrkowa: > tutaj

 

2 Replies to “Kierowcy Macierewicza nadal łamią przepisy ruchu drogowego

  1. Kierowca to tylko narzędzie więc jest stroną poszkodowaną, umorzenie. To przecież Macierewicz mówi kierowcy gdzie ma jechać, Macierewiczowi postawić zarzuty i wystawić mandaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.