Kraków. Marsz Równości, 2020 (video)

Od 16. lat w Krakowie organizowany jest Marsz Równości, który przemierza ulice miasta, a jego uczestnictnicy nawołują do braterstwa i tolerancji.

W tym roku, z uwagi na zagrożenie pandemiczne, inicjatorzy Marszu z ramienia Stowarzyszenia Queerowy Maj zdecydowali się przesunąć datę wydarzenia z maja na koniec sierpnia, a także ograniczyć jego zasięg do Rynku Głównego.

Nie odnotowano żadnych incydentów i prowokacji, jak miało to miejsce w Warszawie, podczas Marszu Powstania Warszawskiego, zdyscyplinowani uczestnicy, spokojnie zachowujący się kontrmanifestanci, bardzo dobra asysta funkcjonariuszy policji.

12 minutowy film przygotowany przez “GT” w pełni oddaje atmosferę, jaką dziś po południu panowała w sercu stolicy Małopolski: było bezpiecznie, radośnie, sympatycznie i demokratycznie. Inne miasta powinny uczyć się od organizatorów i służb, jak realizować masowe imprezy.

Kraków wolny od nienawiści i to, co czujesz jest OK – to główne przesłanie dzisiejszego Marszu.

→ (mb)

29.08.2020

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

• zobacz także: › “Kraków. Manifestacja KOD 22 lipca 2017 r. Poszukaj siebie na zdjęciu” 

 

One Reply to “Kraków. Marsz Równości, 2020 (video)”

  1. Jestem zdegustowany, że zajmuje się Pan propagowaniem różnorodności zawartości majtek. Rozmienia się Pan coraz bardziej na drobne i stracił Pan reporterski pazur. Coraz bardziej widoczna zmiana poglądów i coraz częściej prezentowanie antywartości, które kiedyś Pan potępiał. Ciekawe dlaczego?….Szkoda….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.