Kraków. Marsz Równości, 2020 (video)

Od 16. lat w Krakowie organizowany jest Marsz Równości, który przemierza ulice miasta, a jego uczestnictnicy nawołują do braterstwa i tolerancji.

W tym roku, z uwagi na zagrożenie pandemiczne, inicjatorzy Marszu z ramienia Stowarzyszenia Queerowy Maj zdecydowali się przesunąć datę wydarzenia z maja na koniec sierpnia, a także ograniczyć jego zasięg do Rynku Głównego.

Nie odnotowano żadnych incydentów i prowokacji, jak miało to miejsce w Warszawie, podczas Marszu Powstania Warszawskiego, zdyscyplinowani uczestnicy, spokojnie zachowujący się kontrmanifestanci, bardzo dobra asysta funkcjonariuszy policji.

12 minutowy film przygotowany przez “GT” w pełni oddaje atmosferę, jaką dziś po południu panowała w sercu stolicy Małopolski: było bezpiecznie, radośnie, sympatycznie i demokratycznie. Inne miasta powinny uczyć się od organizatorów i służb, jak realizować masowe imprezy.

Kraków wolny od nienawiści i to, co czujesz jest OK – to główne przesłanie dzisiejszego Marszu.

→ (mb)

29.08.2020

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

• zobacz także: › “Kraków. Manifestacja KOD 22 lipca 2017 r. Poszukaj siebie na zdjęciu” 

 

0

One Reply to “Kraków. Marsz Równości, 2020 (video)”

  1. Jestem zdegustowany, że zajmuje się Pan propagowaniem różnorodności zawartości majtek. Rozmienia się Pan coraz bardziej na drobne i stracił Pan reporterski pazur. Coraz bardziej widoczna zmiana poglądów i coraz częściej prezentowanie antywartości, które kiedyś Pan potępiał. Ciekawe dlaczego?….Szkoda….

    +1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *