A tymczasem Mariusz Max Kolonko ogłosił się prezydentem Stanów Zjednoczonych Polski

28 czerwca 2021 w serwisie filmowym “youtube.com” dziennikarz i aspirujący polityk mieszkający w USA Mariusz Max Kolonko zamieścił blisko 20 minutowe video, w którym tłumaczy dlaczego Andrzej Duda, obecny prezydent Polski, został wybrany na to stanowisko niezgodnie z prawem.

Kolonko mówi:

Panie Duda, niemal równo rok temu, w dniach 28 czerwca i 12 lipca wziął pan udział w nielegalnych i sprzecznych z konstytucją wyborach prezydenckich w Polsce. Jest pan prawnikiem konstytucyjnym z wykształcenia i wie pan, że wybory były nielegalne i sprzeczne z ustawą zasadniczą.

“Nowy” prezydent SZ Polski jako główny argument podaje złamanie przepisu art. 128 pkt. 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej:

Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej zarządza Marszałek Sejmu na dzień przypadający nie wcześniej niż na 100 dni i nie później niż na 75 dni przed upływem kadencji urzędującego Prezydenta Rzeczypospolitej, a w razie opróżnienia urzędu Prezydenta Rzeczypospolitej nie później niż w czternastym dniu po opróżnieniu urzędu, wyznaczając datę wyborów na dzień wolny od pracy przypadający w ciągu 60 dni od dnia zarządzenia wyborów.
W dalszej części monologu Kolonko grozi Dudzie:
Do czasu rezygnacji pana z urzędu zobowiązuję pana Duda do spłaty kosztów utrzymania Pałacu Prezydenckiego, w części prywatnej wydatków: zakwaterowania, jedzenia, kosztów ochrony, obsługi. Te wszystkie koszty będą egzekwowane z pana osobistego majątku…

Pod filmem znajduje się zachęta:

“ZOBACZ w MaxTVGO.com. 28/06/20 – rządząca junta III PRLu przeprowadza nielegalne i sprzeczne z konst. wybory prez. Potomkowie Zawiszy Czarnego pobici przez małego dziadka w leninówce. Kundle dziennikarskie milczą Darmozjady w Sejmie milczą”.

Także “Gazeta Trybunalska” namawia do obejrzenia video z udziałem nowego prezydenta.

→ (kk)

1.07/2021

• foto / screen: YT / GT

 

2 Replies to “A tymczasem Mariusz Max Kolonko ogłosił się prezydentem Stanów Zjednoczonych Polski

  1. Rozumiem, ale pojąć nie mogę …

    A może by tak poprosić pana Maxa żeby został prezydentem Piotrkowa Trybunalskiego ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *