Prezydent Duda uspokaja: Nie ma żadnego niebezpieczeństwa dla Rzeczypospolitej, dla obywateli

W Pałacu Prezydenckim odbyło się zwołane przez Andrzeja Dudę posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. – Jestem zbudowany postawą w sprawach fundamentalnych, bezpieczeństwa i sojuszy. Cała scena polityczna mówi jednym głosem i z wielką odpowiedzialnością – podkreślał Prezydent po rozmowach. 

Wcześniej w BBN odbyło się spotkanie prezydenta z premierem Mateuszem Morawieckim, ministrami oraz dowódcami wojskowymi.

– Uspokajamy wszystkich mieszkańców, zwłaszcza terenów wschodnich RP, że wzmożony ruch na niebie, który prawdopodobnie w tej chwili obserwują, to jest ruch, który wzmacnia nasze bezpieczeństwo i to są nasze i sojusznicze samoloty, które patrolują, są w stanie szczególnej i podwyższonej gotowości. Siły NATO obecne w Polsce oraz nasze wybrane jednostki są w podwyższonej gotowości – mówił Andrzej Duda na początku posiedzenia.

Wcześniej w BBN odbyło się spotkanie prezydenta z premierem Mateuszem Morawieckim, ministrami oraz dowódcami wojskowymi.

Jesteśmy w bezpośrednim kontakcie z naszymi sojusznikami z NATO. Podkreślam – nie mamy żadnej poszlaki, która pozwalałyby stwierdzić, że był to atak na Polskę.

Jeszcze wczoraj późnym wieczorem w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego odbyła się pilna narada, a następnie prezydent rozmawiał o aktualnej sytuacji z sojusznikami: sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem, prezydentami: USA Joe Bidenem, Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, a także z premierem Wielkiej Brytanii Rishim Sunakiem i kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem.

Szef BBN Jacek Siewiera poinformował, że trwa analiza dotychczasowych ustaleń z dowódcami, szefami służb i sojusznikami.

Zgodnie z Art. 135 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. Rada Bezpieczeństwa Narodowego jest organem doradczym Prezydenta Rzeczypospolitej w zakresie wewnętrznego i zewnętrznego bezpieczeństwa Państwa.

→ KPRP

16.11.2022

• foto: Przemysław Keler / KPRP

• czytaj także: “Rakiety na polskiej ziemi. Nie wolno kłamać!”

 

3 Replies to “Prezydent Duda uspokaja: Nie ma żadnego niebezpieczeństwa dla Rzeczypospolitej, dla obywateli

  1. Tia, wszyscy jesteśmy bezpieczni – za wyjątkiem tych dwóch facetów zabitych wczoraj przez ukraińską rakietę, która sobie ot tak, po prostu sobie przyleciał do Polski zobaczyć jak nam się żyje.

      1. bo NATO miało okazję przejąć kompletny samolot z tajna zawartością, Po zestrzeleniu nie byłoby czego zbierać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.