Piotrków znów sławny. Wypadek i ucieczka imigrantów

O godzinie 7. rano na skrzyżowaniu ulicy Sulejowskiej i Kleszcz w Piotrkowie Trybunalskim doszło do kolizji dwóch pojazdów.  W stojącą na czerwonym świetle toyotę proace city uderzył samochód dostawczy. Chwilę potem z peugeota boxera zarejestrowanego w Będzinie (SBE) wyskoczył kierowca i znaczna grupa pasażerów auta i wszyscy w pośpiechu uciekli do pobliskiego lasu.

Zdjęcie rozbitego dostawczaka, którym podróżowało 35 osób z kierowcą. foto: Czytelnik GT. Kliknij, aby powiększyć.

Na miejscu zdarzenia pojawiły się służby, a gdy okazało się, że białym blaszakiem mogli podróżować nielegalni imigranci z Syrii teren wypełnił się znacznymi siłami policji, funkcjonariuszami straży granicznej, leśnej i miejskiej, a nawet urzędnikami. Przystąpiono do poszukiwania uciekinierów.

W tym rejonie las jest rzadki, więc złapanie ludzi nie trwało długo. W południe rzeczniczka KMP w Piotrkowie wydała oświadczenie:

Policjanci dotarli do 34 osób w tym 8 dzieci. Osoby te, nie są narodowości polskiej. Został powołany zespół zarządzania kryzysowego pod przewodnictwem starosty powiatu piotrkowskiego Piotra Wojtysiaka. Biorą w nim udział także przedstawiciele urzędu miasta. W uzgodnieniu z Urzędem Wojewódzkim w Łodzi, zapewniana jest pomoc wszystkim odnalezionym osobom. Przede wszystkim zapewniona jest pomoc medyczna a także zapewnienie żywności. Policjanci obecnie będą wykonywali czynności które określą charakter pobytu tych osób na terenie Polski.

Policjantka nie wspomniała słowem o tym, że kierujący peugeotem popełnił poważne wykroczenia w ruchu drogowym przewożąc w nieprzystosowanym do tego pojeździe ponad 30 osób oraz uciekł z miejsca zdarzenia. Powierzchnia przestrzeni ładunkowej krótkiego peugeota, według informacji katalogowych, wynosi około 5 m kwadratowych. Łatwo więc sobie wyobrazić, jak musiał wyglądać transport.

→ (kk)

28.09.2023

• foto: KMP Piotrków, zdjęcie ilustracyjne

• więcej o bezpieczeństwie ruchu drogowego: > tutaj

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.