Macierewicz łamie przepisy ruchu drogowego

Reporter “Faktu” udokumentował 26 grudnia br. w Warszawie łamanie przepisów ruchu drogowego przez posła PiS Macierewicza.

W notatce pt. “Macierewicz już bez szofera. Sam usiadł za kółkiem i od razu dał popis. Zdjęcia nie kłamią” czytamy:

Antoni Macierewicz nie ma już służbowej limuzyny z kierowcą i ochrony, z którą woził się na koszt podatników przez ostatnie lata. Teraz sam siedzi za kółkiem, ale nie wychodzi mu to na dobre. Przyłapaliśmy posła PiS, jak łamał przepisy ruchu drogowego na ulicach Warszawy.

Dalej autor tekstu informuje:

Najpierw do naruszenia kodeksu drogowego doszło, gdy Macierewicz chciał ominąć progi zwalniające, które były rozmieszczone na lewym i prawym pasie. Na środku drogi przebiegała podwójna linia ciągła, na którą nie można najeżdżać. Polityk PiS ominął próg w ten sposób, że bezceremonialne jechał środkiem drogi po podwójnej linii ciągłej, gdzie progu zwalniającego nie było.

Antoni Macierewicz popełnił też inne wykroczenie. Swoją tablicę rejestracyjną, potraktował jako narzędzie manifestu. Jak widać na zdjęciach, Unia Europejska tak bardzo razi polityka PiS, że aż zakleił sobie unijne gwiazdki na tablicy. A naklejanie czegokolwiek w tym miejscu jest zabronione.

Komentarz

W czasie, kiedy Macierewicz, jako przewodniczący podkomisji smoleńskiej, korzystał z samochodów należących do MON, kierowanych przez żołnierzy Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej nieustannie dochodziło do niestosowania się do przepisów drogowych w obrębie Starego Miasta w Piotrkowie. “Gazeta Trybunalska” nie zasłaniała oczu, jak czynili to np. funkcjonariusze straży miejskiej czy policji i doprowadziła do ukarania winnych zaniedbań. Pisaliśmy o tym kilkakrotnie: > tutaj.

Teraz sytuacja jest zgoła inna, bo auto prowadzi poseł, a to oznacza, że w przypadku łamania przepisów drogowych na terenie Piotrkowa, gdzie Macierewicz ma biuro poselskie, będzie musiał osobiście ponieść konsekwencje. Ciemnozielony passat B5 będzie łatwy do zapamiętania przez informatorów i sygnalistów “GT”.

→ (mb)

28.12.2023

• collage: Gazeta Trybunalska

• więcej o Macierewiczu: > tutaj

 

 

3 Replies to “Macierewicz łamie przepisy ruchu drogowego

  1. Widziałem popisy tego łobuza. Jak widać ten brak poszanowania zasad przez tego żałosnego osobnika dotyczy nie tylko polityki, ale także innych sfer życia społecznego…

    1. Łobuzem to ty jesteś nazywając kogoś łobuzem. Do pięt mu nie dorosłeś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.