Umarły Wiadomości. Niech żyje 19:30

19:30 – to nowy program informacyjny, który w czwartek 21 grudnia oficjalnie zastąpił Wiadomości w TVP.

W pierwszym materiale przedstawiono zmiany z  ostatnich dni, do których doszło w sferze mediów publicznych.

Nowa formuła o tradycyjnej już porze. Tuż przed godz. 19.30 przedstawiono definicję programu informacyjnego, po czym premierowe wydanie programu rozpoczął dziennikarz Marek Czyż, który wczoraj o 19:30 w miejsce głównego wydania Wiadomości zapowiedział zmiany w Telewizji Polskiej.

Pierwszy materiał dotyczył sytuacji samej TVP i pozostałych nadawców publicznych, gdzie wyjaśniono zachodzące aktualnie zmiany w tych spółkach i dlaczego przekaz w mediach publicznych wymaga zmian. Premierowy materiał przygotował Marcin Antosiewicz, który w latach 2009-2016 pracował w TVP jako korespondent z Berlina.

Kolejne materiały dotyczyły m.in. pieniędzy, które mają popłynąć do Polski z UE w ramach KPO, tragicznej strzelaniny w Czechach, a także wyroków dla posłów PiS Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika za działania operacyjne podczas “afery gruntowej”.

Nie zabrakło informacji ze Stanów Zjednoczonych, gdzie sąd podjął decyzję, że Donald Trump został wykluczony z prawyborów w Kolorado. Kolejna wiadomość dotyczyła Andrzeja Poczobuta i jego pobytu w białoruskim więzieniu.

Dwa następne materiały dotyczyły świąt. Pierwszy pokazywał problemy w Betlejem. Trwająca wojna izraelsko-palestyńska przyczyniła się do opustoszenia miasta. Następny materiał dotyczył polskich świąt, a dokładniej wydatków, jakie w tym roku czekają Polaków z uwagi na wyższe ceny produktów.

Ostatni materiał dotyczył ponownie mediów publicznych. Wypowiedzi studentów, ekspertów, a także nowego prezesa TVP Tomasza Syguta, który zapewnił, że z ramówki stacji nie znikną uwielbiane przez widzów programy i seriale.

Na zakończenie programu prowadzący powiedział:

Telewizja publiczna wraca do swoich widzów. Do każdego, niezależnie od wieku, zainteresowań, religii. Nie będzie chamstwa, szczucia, wykluczania. Odbudowa TVP będzie wymagała prac wielu środowisk, kompleksowej ustawy medialnej, wysiłków społecznych. Bezstronna informacja pozwala na podejmowanie racjonalnych decyzji przez jednostkę i całe społeczeństwo obywatelskie. Taki właśnie przekaz dostaną państwo z telewizji publicznej” – takimi słowami twórcy nowego programu informacyjnego żegnali się z widzami w czwartkowy wieczór. – Proszę krytykować, będziemy słuchali. Jak będzie trzeba, będziemy naprawiali. Obiecujemy to państwu.

→ PAP / oprac. (kk)

21.12.2023

• foto / screen: Gazeta Trybunalska

 

3 Replies to “Umarły Wiadomości. Niech żyje 19:30

  1. Wszystko to, co tuskowa propaganda przypisywała pisiorom, jest odzwierciedleniem rzeczywistych działań Tuska. Te niecałe 30 % jego wyborców zdominowało narrację, a żądza władzy u pozostałych koalicjantów, którzy innej szansy nigdy mieć nie będą, przesądziła o obecnym stanie rzeczy. Począwszy od czasu ,,pomroczności jasnej”, każda władza robiła sobie z prawa wytrych. Obecnie nikt nie ma dość autorytetu i poparcia, by jednoznacznie przesadzić, co jest zgodne z prawem, a co nie. Kiedyś w czasach raczkującej demokracji brałem udział w wydawaniu gazety. W jednym z numerów zamieściliśmy przeczytany na murze napis ,,kto ma spray, ten ma władzę”
    W republikach bananowych pułkownicy zaczynają od zajęcia mediów. Pisał o tym ,,nasz człowiek w Gwatemali”. Demokrata i Europejczyk Tusk właśnie uczynił z Polski republikę bananową.
    Wesołych Świąt.

  2. Koalicja “13 grudnia” dokonała zamachu na media publiczne. Czeka nas zapewne zamach na IPN i CBA. Nie powiedzieli, że Bruksela przyśle nam imigrantów z Afryki albo każą płacić jak zapowiedzieli. Nie chciałbym być w skórze Tuska i jego kompanów za 4 lata jak PiS wygra wybory. Duda zachowuje się jak facet bez klejnotów. Podpisał ustawę która z budżetu pochłonie 500 mld. PLN. Kościół tego nie popiera. Papież Franciszek popełnił błąd udzielając parom homoseksualnym legalności. Nie wiem czy świat zmierza ku końcowi czy ludzie dostali małpiego rozumu.

    1. żenujacy jest ten komentarz proponuję przerzucić się na czytanie gadzinówek w rodzaju niezależnej.pl. Frondy.pl i oglądanie tv republika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.