Genialna reklama Piotrkowa w komediowym serialu

Najlepsza promocja Piotrkowa Trybunalskiego od czasu Dożynek w 1979. Tak w  skrócie można określić fragment serialu “Karniak” emitowany przez Comedy Central.

Tak mistrzowskiej reklamy rozwijającego się dynamicznie  miasta – jak wielokrotnie podkreślał jego włodarz, mgr inż. Krzysztof Chojniak, z zawodu nauczyciel, nie było od ponad 40 lat. I co najważniejsze, magistrat nie wydał na nią ani złotówki.

Do trenera Rutkowskiego przychodzi pieśniarz muzyczny Michał Wiśniewski i informuje, że zamierza kupić drużynę futbolową. Za wzór stawia sobie Antoniego Ptaka, pochodzącego z Piotrkowa biznesmena i inwestora, który ograł niejednego urzędnika (o tym, jak Ptak przekształcił stadion piłkarski w tereny handlowe czytaj: > tutaj). Wiśniewskiemu nie zależy na tym, aby zawodnicy potrafili kopać w piłkę, liczy się jedynie wygląd, ilość tatuaży i lajków w socjal mediach…

Czegoś podobnego nie wymyśliliby najwięksi specjaliści od marketingu i PR, jacy pracują w ratuszu, a nawet Elżbieta Jarszak z domu kultury, czy dyrektor kreatywny Mirosław Stefanek.

A ponieważ udało się zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy, bo lokowanie produktów w TV, to nie są tanie rzeczy, “Gazeta Trybunalska” proponuje, aby prominentni urzędnicy wypłacili sobie premie. Zbliża się gwiazdka, więc parę tysięcy z pewnością się przyda.

Przy okazji podpowiadamy: należy rozważyć przyznanie pp. Wiśniewskiemu i Ptakowi tytułu Honorowego Obywatela Piotrkowa.

Cały odcinek: > tutaj.

→ (mb)

1.12.2022

• foto / screen: GT

 

2 Replies to “Genialna reklama Piotrkowa w komediowym serialu

  1. Ważna promocja odkąd z mapy turystycznej zniknęły figury Bolka i Lolka z całym Muzeum Piwowarstwa na Szewskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.