Piotrków. Wybory 2024. Zbigniew Ziemba i Tomasz Sokalski z dyplomami Collegium Humanum

Okazuje się, że nawet w prowincjonalnym Piotrkowie Trybunalskim znaleźli się absolwenci warszawskiej uczelni wyższej Collegium Humanum, o której głośno w kraju z powodu postawienia przez prokuraturę jej rektorowi Pawłowi Czarneckiemu zarzutu kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz popełnienia 30 przestępstw, w tym wystawiania za łapówki „certyfikatów MBA”.

Tomasz Arkadiusz Sokalski ma 54 lata, jest bratem Jacka – byłego dyrektora od kultury i prezesa od spółdzielczości mieszkaniowej, i kandyduje do rady miasta Piotrkowa. Mandat radnego sprawował już wcześniej, ale podczas ostatnich wyborów nie został doceniony przez elektorat. Przez kilka lat zajmował się handlem internetowym, ale zajęcie to nie przynosiło spodziewanych efektów finansowych. W październiku 2017 r. znalazł zatrudnienie w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Piotrkowie w charakterze zastępcy dyrektora d/s szkoleń. W owym czasie jednostka podlegała marszałkowi z nadania PO. W mieście mówiono, że etat zawdzięczał protekcji brata. Gdy PiS przejęło rządy w urzędzie marszałkowskim młody Sokalski został zwolniony. Zdążył jeszcze, wzorem brata, zachorować i udać się na zwolnienie lekarskie.

Praca wymarzona dla kogoś, kto nie lubi się przemęczać i przez pewien czas może poczuć się kimś ważnym nawet, jeśli jest to przyklejenie na drzwiach nalepki WC podpisanej alfabetem Braille’a.

Kwalifikacje Tomasza Sokalskiego. Kliknij, aby powiększyć.

Aby takim

Kolejny dyplom, jaki posiadł to Executive Master of Business Administration (MBA), czyli jak reklamuje to uczelnia najbardziej rozpoznawalne i prestiżowe w Polsce kwalifikacje menedżerskie, które uzyskały Klasę Profesjonalną w Ratingu Programów MBA Stowarzyszenia Edukacji Menedżerskiej Forum 2020. I dalej:

Absolwenci MBA po zakończeniu studiów podyplomowych Executive MBA zyskują przewagę konkurencyjną i zwiększają swoją wartość oraz atrakcyjność na rynku pracy.

Executive MBA są przeznaczone dla kadry kierowniczej wyższego szczebla, członków organów statutowych spółek prawa handlowego i skarbu państwa, dyrektorów spółek handlowych, menedżerów lub tych, którzy chcą zajmować stanowiska kierownicze, w celu jak najlepszego wykorzystania ich wiedzy oraz umiejętności w różnych dziedzinach biznesu.

Absolwenci  Executive MBA w Collegium Humanum  to renomowani specjaliści osiągający sukces zawodowy.

Także i w tym przypadku dyplom zdobywa się w trybie niestacjonarnym po szkoleniu trwającym dwa semestry i kosztującym około 10 tys. złotych. Jak informuje Collegium Humanum warunkiem ukończenia studiów podyplomowych i otrzymania świadectwa oraz dyplomu jest zaliczenie testu końcowego z programu studiów (przeprowadzonego w formie online – test jednokrotnego wyboru po ostatnich zajęciach).

Ostatni certyfikat, czyli kluczowy dla starostwa, jaki uzyskał Sokalski to koordynator ds. dostępności – aktualnie kosztujący 2900 zł . I znów z pomocą przychodzi strona szkoły:

Studia w systemie IOS (e-learning) pozwalają na skrócenie czasu studiów, oszczędność pieniędzy oraz zdobycie dodatkowych specjalizacji i dyplomów.

Studia realizowane są na platformie www.ios.humanum.pl z dostępem do materiałów dydaktycznych (nagrań wykładów oraz prezentacji). Warunkiem ukończenia studiów jest zapoznanie się z materiałem dydaktycznym.

Aby zdobyć dyplom koordynatora nie trzeba nawet wychodzić z domu – wszystko załatwia się przez internet.

Więc kiedy Tomasz Sokalski przybył do starostwa i pokazał swoje dyplomy nie było możliwości, aby nie dostał pracy w samorządzie. Bo nie ma chyba w Polsce takiego starosty, który nie chciałby mieć w swojej kadrze doctora biznesu będącego jednocześnie masterem. Tym samym wypłacanie uposażenia na poziomie 8,5 do 10,5 tys. zł winno być prawdziwą przyjemnością.

Zbigniew Jan Ziemba ma 47 lat, z zawodu jest nauczycielem historii, więc był odpowiednio przygotowany do pełnienia wysokich stanowisk w samorządzie do czego niewątpliwie przyczyniło się aktywne członkostwo w ugrupowaniu Prawo i Sprawiedliwość. W 2018 uzyskał mandat radnego sejmiku łódzkiego i zaraz potem został powołany na stanowisko wicemarszałka województwa. To sprawiło, że jego głównym zajęciem, a kto wie, czy nie jedynym, było bywanie na miejskich, gminnych i wiejskich wydarzeniach o charakterze gospodarczo-kulturalnym i relacjonowanie ich w kilku profilach, jakie posiada w mediach społecznościowych.

Kwalifikacje Zbigniewa Ziemby. Kliknij, aby powiększyć.

W obecnych wyborach samorządowych Ziemba “cofa się do tyłu”, nie kandyduje do sejmiku, wybrał bezpieczniejsze rozwiązanie – chce zostać wójtem gminy Wola Krzysztoporska. Zarobki nie gorsze, a realna władza zdecydowanie większa.

Edukacja Ziemby przedstawia się następująco: tytuł magistra historii otrzymany w drugorzędnej uczelni, roczne studia podyplomowe w trzeciorzędnej szkole wyższej, roczne studia podyplomowe na katowickim Uniwersytecie Ekonomicznym i Master of Business Administration (MBA) Collegium Humanum. W tym ostatnim przypadku dwie rzeczy dziwią, żeby nie powiedzieć – są podejrzane. Ziemba wyszkolił się na mastera biznesu w ciągu trzech lat, czyli sześciu semestrów, więc albo przesiedział w kozie, albo rozminął się z prawdą. Co jeszcze ciekawsze edukacja obejmuje lata 2010-2013, tymczasem Collegium Humanum – Szkoła Główna Menedżerska powstała w roku 2018.

15 marca 2024 r. Prokuratura Krajowa poinformowała o ustanowieniu przymusowego zarządu Collegium Humanum i innych podmiotów powiązanych z tą uczelnią. Do wykonania tego postanowienia prokurator wyznaczył zarządcę w osobie licencjonowanego, kwalifikowanego doradcy restrukturyzacyjnego. Dotychczas w toku śledztwa prokurator przedstawił zarzuty łącznie 32 podejrzanym.

Centrum Informacyjne Rządu w komunikacie wydanym w środę 27 marca 2024 r. ogłosiło, że Rada do spraw spółek z udziałem Skarbu Państwa i państwowych osób prawnych nie będzie uznawać dyplomów MBA uzyskanych w Collegium Humanum w procesie opiniowania kandydatów do rad nadzorczych.

→ M. Baryła

28.03.2024

• collage: barma / Gazeta Trybunalska

• więcej o wyborach 2024: > tutaj

 

 

5 Replies to “Piotrków. Wybory 2024. Zbigniew Ziemba i Tomasz Sokalski z dyplomami Collegium Humanum

 1. To są nie tylko te dwa przypadki. Jest więcej takich specjalistów w Piotrkowie z PiS z takimi dyplomami,
  np. specjalistka od rudej wrony też skończyła tą bardzo wysoką szkołę. To właśnie takie osoby “załatwiły” PiS. Nie chcemy takich radnych – Jarosław powinien zakazać im startu w wyborach.

 2. Skończył bardzo wysoką szkołę, choć nadal jest wielkim matołem…
  Taka myśl przyszła mi do głowy już bardzo dawno temu, kiedy obserwowałem zabiegi nowych władców Polski przy obsadzaniu naprędce wymyślanych stanowisk. Ale to co się zadziało za czasów PiS-u, to już zwyczajna łobuzerka! Rzecz w tym, że w całym łajdactwie nie uczestniczył wyłącznie PiS. PiS wprawdzie całe to łajdactwo wymyślił lub przynajmniej je usynowił, ale z “dobrodziejstw” tego łajdackiego systemu zaczęli też korzystać inni tzw. politycy. “Inni” oraz tzw. “politycy”, bo ci osobnicy mają w nosie całą politykę i wiążące się z nią jakiekolwiek obowiązki wobec społeczeństwa i narodu. Dla nich liczy się tylko DOJENIE PAŃSTWA do wszelkich możliwych granic.
  Na tych dwóch przypadkach doskonale widać, jak bardzo zepsuty jest to system!!! Byle tylko dorwać się do kasy, byle tylko spokojnie i wygodnie sobie żyć!!!

  Łajdactwo, łajdactwo, łajdactwo!

  Teraz popatrzcie sobie, co wart jest Wasz udział w najbliższych wyborach. Większość tzw. starych kandydatów, mających już doświadczenie w lokalnej polityce, nie startuje z zamiarem robienia wam “dobrze”. Oni idą “po swoje”…

  Niestety, znaczna część “nowych” kandydatów także startuje z myślą nie o waszych potrzebach, tylko z zamiarem realizacji swoich przyziemnych interesów.

 3. Szanowna redakcjo,
  poszperajcie głębiej. Więcej jest osób w Piotrkowie (osób publicznych), które ukończyły ta uczelnią i zasiadają lub zasiadały w spółkach i spółeczkach, tych zarówno z tzw. prawej i tzw. lewej strony.

  Zróbcie przegląd miejskich spółek i rad nadzorczych i spytajcie każdą spółkę o kwalifikacje tych osób – by przedstawili stosowne dokumenty.
  Spytajcie o to również w spółkach spoza Piotrkowa, w których zasiadają piotrkowianie, np. w Chełmie (o prezydenta), w Warszawie ( o radną wojewódzką), w Bełchatowie (o radnego miejskiego), …..
  Wielu Piotrkowianom mogą się oczy otworzyć!

 4. Niech ludzie się dowiedzą co potrafi Z. Ziemba – ładny wicemarszałek województwa.
  Nic dziwnego, że PiS przegrało wybory.
  Po opisanych, szokujących działaniach Ziemby, teraz wyborcy na pewno nie będą chcieli takiego wójta.
  Zakaz pełnienia funkcji publicznych dla takiej osoby.
  Nagroda dla Redakcji GT za publikacje takich informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.