Jak pracują piotrkowscy radni? Gazeta Trybunalska sprawdza

Piotrkowska rada miasta składa się z 23 radnych wybieranych w bezpośrednich, demokratycznych wyborach na pięcioletnią kadencję.

Statystyczny mieszkaniec Piotrkowa nigdy nie pojawił się w sali obrad urzędu miasta, gdzie zbierają się radni, aby decydować o losach 70-tysięcznej społeczności. A szkoda, bo mógłby zobaczyć jak wygląda ich aktywność i za co dokładnie biorą pieniądze. Średni dochód radnego z tytułu zasiadania w radzie i udziału w komisjach wynosi około 14 tys. zł brutto rocznie.

Podstawowym wskaźnikiem obrazującym pracę radnego jest ilość zapytań i interpelacji, jakie składa do prezydium rady. Od 22.11.2018 r. do 9.12.2019 r. takich dokumentów złożono 147. Najaktywniejszy, zresztą nie pierwszy raz, okazał się radny Dziemdziora (68 zapytań), dalej znaleźli się: radna Olejnik (18), radny Piekarski (17), radny Cecotka (14), radny Stachaczyk (11), radna Więcławska (9), radny Gajda (7), radny Czarczyk (6); po pięć zapytań skierowali: K. Czechowska, , M. Wężyk-Głowacka, Ł. Janik; w dalszej kolejności: J. Wójcik (4), L. Pencina (4), K. Czyżyński (3), U. Czubała (2) i L. Kaźmierczak (1).

Zerową aktywnością wykazali się: przewodniczący RM Błaszczyński, radni: Czajka, Dajcz, Masiarek, Pęcina, Staszek oraz radne: Madej i Tera. 

O ile w przypadku Błaszczyńskiego i Staszka można znaleźć usprawiedliwienie, ponieważ obaj zasiadają w prezydium i z tego tytułu mają inne obowiązki, o tyle obecność w radzie miasta pozostałej piątki nie ma żadnego racjonalnego uzasadnienia.

→ (mb)

11.12.2019

• na zdjęciu, pierwsza z prawej radna Madej Halina, w głębi radny Czajka Rafał, foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

 

8 Replies to “Jak pracują piotrkowscy radni? Gazeta Trybunalska sprawdza

 1. Radny Janik, choć sam się tym nie pochwalił, wywalczył (dla siebie) miejsce w radzie nadzorczej bełchatowskich MZK. Zasiada w tejże radzie nadzorczej, zapewne nie za darmo, jur prawie rok.
  Swoi na stołki….

 2. A może by tak ważyć radnych (albo chociaż same radne ) przed i pod koniec kadencji ?

  To oczywiście w trosce o ich zdrowie, przeliczano by ich BMI i w razie przekroczenia normy, zakaz startu w ponownej kadencji

 3. Po co on w ogóle jest w RM facet nie ma honoru , specjalnie opuścili Pana Czarczyka , żeby Masiarek mógł wrócić i po co widać jaką mial aktywność dawniej i dziś.
  Lepiej by sie wziął za dyrektorowanie w pge i tak jak pisał poprzednik doprowadził o porządku infrastrukturę energetyczna w mieście.

 4. Do tego zasiadanie dyrektora PGE Dystrybucja SA w Piotrkowie Trybunalskim, radnego Masiarka kładzie cień na wynegocjowane przez miasto ceny energii elektrycznej.
  Infrastruktura elektroenergetyczna na terenie miasta, za którą odpowiada PGE Dystrybucja SA znajduje się w stanie co najmniej tragicznym. W wielu miejscach istnieje bardzo duże zagrożenie dla życia i zarówno Masiarek, który przed objęciem funkcji dyrektora, zajmował się zabezpieczeniami energetycznymi, jak i drugi elektryk Chojniak, połknęli kije od szczotek i udają, że wszystko jest w porządku.

  1. To jest taka l….a, że mogłaby się uczyć od serialowej Brooke Logan-Forrester… a Krzysio Ch. to taki nasz Ridge czyli wątpliwej urody narcyzek zapatzony w siebie i przekonany o swojej zaje2bistości! 😡😛

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.