Piotrków. Radni PiS bez maseczek. Tak stosują się do nakazów własnego rządu

Radni Prawa i Sprawiedliwości z Piotrkowa Trybunalskiego za nic mają przepisy antycovidowe, które wprowadził ich rząd i ostentacyjnie demonstrują lekceważenie dla prawa, które ma chronić obywateli przed zarażeniem koronawirusem.

1 grudnia 2021 r. o godz. 14:21 na facebookowym profilu Łukasza Janika, radnego PiS, trzeci raz z rzędu pojawiło się zdjęcie wykonane na sali posiedzeń urzędu miasta przedstawiające czterech radnych rządzącej partii trzymających w rękach kartki papieru (link: > “Konsultacje społeczne – Łukasz Janik Radny Rady Miasta Piotrkowa Tryb.”).

Radni PiS w całej okazałości. Kliknij, aby powiększyć.

Pomimo obowiązujących przepisów, a nawet ich radykalizacji (zobacz: > “Nowe obostrzenia od 1 grudnia. Restauracje, sklepy, hotele, kina i in.”) przedstawiciele ludu wdzięczą się do kamery nie mając przesłoniętych maseczkami twarzy. Od lewej stoją: Stachaczyk Sergiusz, Gajda Piotr, Janik Łukasz, Piekarski Andrzej.

Według rządowych wytycznych zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych jest obowiązkowe w całym kraju. Usta i nos trzeba obowiązkowo zasłaniać m.in.: w urzędzie i innych budynkach użyteczności publicznej (w sądzie, w instytucji kultury, banku, na poczcie itp.).

Pierwszy raz Janik udostępnił fotografię 26 października 2021 r. (> link) i jak widać chętnie ją wykorzystuje do promocji siebie i partyjnych kolegów. Jest to o tyle bulwersujące, że to nie pierwsze popisy Janika w nieprzestrzeganiu przepisów. Aby się o tym przekonać wystarczy przeczytać tekst pt.: > “Radny PiS Łukasz Janik w czarnej d…ziurze”.

Nie trzeba chyba przypominać, że rząd wydaje miliony złotych na kampanie informacyjne, Ministerstwo Zdrowia walczy z niewidzialnym wrogiem, media bezustannie podają ilość zakażonych, ludzie umierają w szpitalach, a w Piotrkowie czterech gminnych działaczy, którzy lansują się, jako prawi i sprawiedliwi, robi co może, żeby pokazać, jaki mają do tego stosunek.

Co robić z takimi osobnikami? Karać bezwzględnie!

Warto, by radni widoczni na zdjęciu wyjaśnili dlaczego tak postępują, dlaczego dają zły przykład.

→ M. Baryła

2.12.2021

• grafika: KPRM

• czytaj także: > “Prezydent Piotrkowa bez ochrony ust i nosa. Jest zawiadomienie do policji i sanepidu”

• czytaj także: > “Elita Piotrkowa łamie przepisy covidowe”

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.