Piotrków Trybunalski – rozbój na wolontariuszach WOŚP

§ 1. Kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12. 

§ 2. Jeżeli sprawca rozboju posługuje się bronią palną, nożem lub innym podobnie niebezpiecznym przedmiotem lub środkiem obezwładniającym albo działa w inny sposób bezpośrednio zagrażający życiu lub wspólnie z inną osobą, która posługuje się taką bronią, przedmiotem, środkiem lub sposobem, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Około godz. 16:50 przy zbiegu ulic Narutowicza i Czarnej do kwestujących chłopców w wieku 12 i 13 lat podeszło trzech nieznanych mężczyzn z przesłoniętymi twarzami. Jeden z nich, grożąc wydobytym z kurtki nożem, zażądał natychmiastowego wydania puszki z pieniędzmi. Biorąc pod uwagę porę zdarzenia, można domniemywać, że w pudełku znajdowała się znaczna kwota.

Wystraszeni wolontariusze oddali napastnikom skarbonkę, a następnie uciekli. Na szczęście nikomu z nich nic się nie stało. Chłopcy poinformowali o napaści szefa piotrkowskiego sztabu WOŚP Dariusza Cecotkę, który zawiadomił piotrkowską policję.

Rzecznik komendy mł. asp. I. Sidorko kilka minut temu poinformowała „Gazetę Trybunalską”, że sprawcy rozboju nie zostali jeszcze ujęci.

Jak do tej pory (21:47) finał WOŚP miał w Piotrkowie spokojny przebieg, zanotowano tylko dwa zdarzenia o charakterze przestępczym.

→ (mb)

10.01.2016

• grafika: Gazeta Trybunalska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.