Prezydent Duda: Dzień pogrzebu Pawła Adamowicza będzie dniem żałoby narodowej

Dzień pogrzebu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza zostanie ogłoszony dniem żałoby narodowej – poinformował prezydent Andrzej Duda na briefingu prasowym.

Na początku spotkania z dziennikarzami pamięć prezydenta Gdańska uczczono minutą ciszy. – Wszyscy oddajemy hołd pamięci pana prezydenta – podkreślił Andrzej Duda.

Prezydent mówił, że osobiście bardzo przeżywa tę sytuację. Dodał, że prezydent Gdańska Paweł Adamowicz odszedł w tragicznych okolicznościach, z czym trudno się pogodzić i trudno zrozumieć. Jak powiedział, Paweł Adamowicz został zamordowany w chwili, która też miała wymiar szczególny, bo Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest tym elementem, który łączy bardzo wielu ludzi, zwłaszcza młodych, w takim wspólnotowym czynieniu dobra, zbieraniu funduszy na pomoc dla dzieci, na pomoc dla polskich szpitali, żeby były lepiej wyposażone.

– I to właśnie w czasie tego wielkiego wydarzenia na scenie tam, w Gdańsku morderca wychodzi i zabija prezydenta miasta, który raduje się razem z mieszkańcami z tego, że kolejna akcja pomocowa wspólnie jest tak wspaniale prowadzona – dodał.

Prezydent akcentował, że „jest to chyba dla nas wszystkich niezwykle poruszające”. – I można powiedzieć, że z całą pewnością był to po prostu cios także w naszą wspólnotę, wspólnotę wszystkich tych ludzi, którzy po prostu chcą czynić dobro – oświadczył.

→ (kk) / prezydent.pl

15.01.2019

• foto: Jakub Szymczuk / KPRP

• więcej o zabójstwie Adamowicza: > tutaj

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.