Ludzie domagają się S12, a posłowie Grabarczyk i Macierewicz zaginęli w akcji

Zdeterminowani mieszkańcy Sulejowa i okolic wyszli wczoraj na ulicę, aby zablokować ruch pojazdów na odcinku drogi krajowej nr 74 przebiegającej przez centrum miejscowości.

Protest rozpoczął się o godzinie 15. i polegał na ciągłym przemieszaniu się grupy osób po przejściu dla pieszych, na którym niedawno doszło do kolizji dwóch ciężarówek w chwili, gdy na zebrze znajdowały się dzieci z pobliskiej szkoły (> zobacz).

Obywatelskie działania są w pełni uzasadnione, a ich nadrzędnym celem jest zobligowanie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad do natychmiastowej budowy obwodnicy wpisującej się w drogę ekspresową S12.

5 grudnia 2019 r., czynny protest mieszkańców Sulejowa. Foto / źródło: facebook – Sulejów24.

Poczynania mieszkańców skupionych wokół facebookowej grupy “S12 natychmiast”, liczącej ponad 4 tys. użytkowników, stały się na tyle głośnie, że w zeszłym roku przyciągnęły polityków.

Pierwszym, który obiecał pomoc był piotrkowianin Grzegorz Lorek (PiS), a tydzień przed wyborami parlamentarnymi były minister infrastruktury Cezary Grabaczyk (PO) deklarował w niemieckich mediach “budowę dróg ekspresowych S12 oraz S74” pozując do zdjęć z tabliczką z napisem S12 (> link).

O potrzebie budowy nowych szlaków komunikacyjnych wspominał też kilka razy wiceprezes PiS, poseł Antoni Macierewicz, podczas przedwyborczych spotkań.

Minęły dwa miesiące. Zapytaliśmy Sebastiana Domaradzkiego, jednego z koordynatorów “S12 natychmiast”, o powyborcze zainteresowanie parlamentarzystów. Okazało się, że tylko Grzegorz Lorek aktywnie pomaga i interesuje się projektem.Z posłem Lorkiem kręciliśmy tydzień temu materiał dla TVP 3, poza tym spotkaliśmy się jeszcze dwukrotnie – powiedział Domaradzki.

Grabarczyk i Macierewicz nie wykazali żadnego zainteresowania, co w przypadku tego pierwszego dowodzi, że wcześniejsze deklaracje były nic nie warte, a słowa Macierewicza już w chwili wypowiadania zakwalifikowano jako “opowieści dziwnej treści”, gdyż wiarygodność tego człowieka już wielokrotnie została wystawiona na próby, którym nie sprostała.

→ (mb)

6.12.2019

• collage: Gazeta Trybunalska

 

One Reply to “Ludzie domagają się S12, a posłowie Grabarczyk i Macierewicz zaginęli w akcji”

  1. A ja podaje link do dwóch w miarę ciekawych koncepcji na przedłużenie czy S8 czy S12 do Bełchatowa i dalej na zachód:
    https://ibb.co/HXqfdYw
    Proponuję wariant z S12 i poprowadzić dalej na Widawę: Trakt Widawski

    S12 Natychmiast do Bełchatowa, Trakt Widawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.