Radny Janik

Nazwisko piotrkowskiego radnego Łukasza Janika (PiS), co jakiś czas pojawia się w materiałach publikowanych w “Gazecie Trybunalskiej”. Najbardziej popularna, biorąc pod uwagę ilość wyświetleń, jest notatka pt. “Radni PiS: Janik i Lorek. Panowie czy nikt wam nie powiedział, że jesteście śmieszni?”.

Janik jest aktywny w portalu społecznościowym “facebook.com”, gdzie regularnie zamieszcza wpisy poświęcone swojej działalności społeczno-politycznej. Pracowitość radnego robi wrażenie na tle jego niektórych kolegów z rady, o czym pisaliśmy w artykule pt. “Jak pracują piotrkowscy radni? “Gazeta Trybunalska” sprawdza”.

Po przerwie związanej z epidemią koronawirusa Janik powrócił do intensywnej działalności i zajął się kilkoma bardzo istotnymi sprawami, o czym na bieżąco, za pomocą internetu, informował 951 swoich wyborców i inne zainteresowane osoby. Prezentujemy je na poniższych fotografiach:

 

Oprócz tego radny PiS opublikował swoje przemyślenia dotycząc rozwoju Piotrkowa:

Komentarz

Oczywiście, że Piotrków “zasługuje na rozwój zbliżony, a może nawet trzy razy lepszy niż Tomaszów Maz.” – w pełni się tutaj z radnym zgadzamy, ale pod warunkiem, że to on, w najbliższych wyborach, stanie do wyścigu o fotel prezydenta miasta i przejmie ster rządzenia w swoje ręce, obsadzając na stanowiskach wiceprezydentów Marlenę Wężyk-Głowacką i Wiesławę Olejnik. Bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że mgr inż. Krzysztof Chojniak, z zawodu nauczyciel, nie ma dość determinacji, ani umiejętności, aby dogorywający  Piotrków wyrwać z objęć zbliżającego się niechybnie bankructwa.

→ M. Baryła

9.07.2020

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

• screen z portalu “facebook.com” – Gazeta Trybunalska

• więcej o Janiku: > tutaj

 

10 Replies to “Radny Janik

 1. Radni PiS mają jeszcze zasługę w osiągniętym wyniku w wyborach w Piotrkowie – na A. Dudę zagłosowało mniej osób niż wynosi średnia w kraju (51,21 proc.), natomiast średnia osób głosujących na R. Trzaskowskiego jest wyższa niż średnia krajowa (48,79 proc.).

  “W samym Piotrkowie Trybunalskim obaj kandydaci toczyli zdecydowanie bardziej wyrównany bój. Na Andrzeja Dudę głosowało 51,02% wyborców, a na Rafała Trzaskowskiego 48,98%”.

 2. “…sponsoruje w piotrkowskim radiu program Agawy, w którym słynna celebrytka opowiada bajki o dziejach miasta”.
  1. Kto jest tą celebrytką?
  2. Sponsoruje celebrytkę? z czyich pieniędzy ją sponsoruje?

  1. 1. Agawa
   2. Nie celebrytkę, tylko prowadzony przez nią program. Z czyich – nie wiem. Oto trzeba zapytać pana radnego.

 3. Radny Janik ma jeszcze jedną zasługę: sponsoruje w piotrkowskim radiu program Agawy, w którym słynna celebrytka opowiada bajki o dziejach miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *