Aktor Piotr Z. stanie przed sądem za słowa “twarz bestialskich, bandyckich standardów państwa PiS”

10 maja Wydział ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie skierował do Sądu Rejonowego Warszawa Mokotów akt oskarżenia przeciwko aktorowi Piotrowi Z.

Został on skarżony o zniesławienie i znieważenie rzeczniczki prasowej Komendanta Głównego Straży Granicznej por. Anny Michalskiej.

Pani “rzecznik” Straży Granicznej, twarz bestialskich, bandyckich standardów państwa PiS – napisał Piotr Z. pod wizerunkiem Michalskiej w usuniętym już poście w portalu “facebook.com”.

Zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z art. 226 Kodeksu karnego (Kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku)  złożył przedstawiciel Fundacji Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu.

Niedługo potem w wywiadzie dla plotkarskiej witryny “Plejada” Z. powiedział:

Tam nie ma żadnego znieważenia, nie uważam, żebym popełnił jakieś wykroczenie. Powiedziałem, że pani rzecznik jest twarzą tej władzy, która prowadzi barbarzyńską politykę, a moje słowa nie odnosiły się do munduru, ale były moją opinią dotyczącą postawy tej pani wobec mediów i obywateli.

 Moją intencją nie było podważenie kompetencji czy autorytetu Straży Granicznej. Straż Graniczna powinna wykonywać swoje obowiązki, natomiast tutaj widzę osobę, która jest odpowiedzialna za kontakt z mediami, które nie mają dostępu do tego miejsca w tak wrażliwej sytuacji. W związku z tym powinna być wiarygodna i udzielać rzetelnych informacji, a w momencie, kiedy pojawia się podejrzenie, że nie mówi prawdy, coś ukrywa, mataczy, traktuje arogancko i lekceważąco przedstawicieli mediów, do których zobowiązana jest podchodzić z szacunkiem i o wszystkim ich informować z należytą starannością i szacunkiem, bo do tego została powołana jako rzecznik, to wtedy pojawia się moja negatywna opinia na temat tej pani. Podkreślam jednak, że nie użyłem żadnych obraźliwych słów wobec pani rzecznik, a jedynie napisałem, że jest twarzą bezdusznej władzy. Nie wiem, czy to jest materiał na prowadzenie śledztwa w prokuraturze, ale nie wykluczam tego.

Nie jest to pierwszy przypadek, gdy, często sfrustrowani celebryci, dają upust swojej złości wykorzystując media społecznościowe. Najczęściej są to trzeciorzędni aktorzy i aktorki cierpiący na nadmiar wolnego czasu.

Barbarze K.-Sz.  prokuratura postawiła taki sam zarzut. W listopada zeszłego roku serialowa gwiazda nazwała funkcjonariuszy Straży Granicznej “maszynami bez mózgów oraz mordercami”.

→ (kk)

12.05.2022

• foto / źródło: facebook.com

• źródło: PAP

 

3 Replies to “Aktor Piotr Z. stanie przed sądem za słowa “twarz bestialskich, bandyckich standardów państwa PiS”

    1. Polecam obejrzeć odcinek 13 posterunku “W oparach absurdu”- jak ktoś mógł to przewidzieć nie wiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.