Piotrków. Prezydent miasta może być spokojny o swój fotel. Nie będzie referendum

Referendum w Piotrkowie nie dojdzie do skutku. Błędy formalne przy zbieraniu podpisów zdyskwalifikowały obywatelską inicjatywę.

Na stronie Krajowego Biura wyborczego opublikowano po południu komunikat. Udostępniamy jego treść w całości wraz załącznikami.

W dniu 9 lutego 2023 r. do Komisarza Wyborczego w Piotrkowie Trybunalskim wpłynęło powiadomienie grupy obywateli, mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego, działających pod nazwą: Referendum Piotrków Trybunalski ’23, o zamiarze przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofa Chojniaka.

Do Prezydenta Miasta powiadomienie wpłynęło w dniu 9 lutego 2023 r. Pełnomocnikiem grupy inicjatywnej jest p. Agnieszka Karolina Chojnacka.

W dniu 23 marca 2023 r. do Komisarza Wyborczego w Piotrkowie Trybunalskim wpłynął wniosek inicjatora referendum o przeprowadzenie referendum gminnego w sprawie odwołania Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego przed upływem kadencji.

W dniu 20 kwietnia 2023 r. Komisarz Wyborczy w Piotrkowie Trybunalskim wydał postanowienie w sprawie wniosku mieszkańców o przeprowadzenie referendum gminnego w sprawie odwołania Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofa Chojniaka przed upływem kadencji.

Organizatorom przysługuje zażalenie na decyzję komisarza, lecz jest mało prawdopodobne, nawet jeśli zostanie złożone, że Wojewódzki Sąd Administracyjny podważy postanowienie.

→ oprac. (kk)

20.04.2023

• grafika: Gazeta Trybunalska

 

2 Replies to “Piotrków. Prezydent miasta może być spokojny o swój fotel. Nie będzie referendum

 1. Referendum jak najszybciej!!!
  Konieczna WYMIANA nie tylko rad nadzorczych w miejskich spółkach, ale też wymiana tych “dyrektorów” szkół, którzy nie nie posiadają nie tylko elementarnej wiedzy technicznej, ale też elementarnej wiedzy ogólnej. Wstyd i kompromitacja za taki stan rzeczy.

 2. Do inicjatorów referendum – niech ten spór rozstrzygnie Sąd.

  Trzeba nam zawsze w górę iść,
  choć nieraz nęka życie.
  A jeśli w końcu przyjdzie paść,
  to zawsze paść na szczycie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.