Sławomir Mentzen o PiS: Mentalni ubecy, moralne zera

28 listopada Sejm debatował nad powołaniem komisji śledczych. Posłowie dyskutowali m. in. o komisji, która przyjrzałaby się stosowaniu przez funkcjonariuszy PiS szpiegowskiego oprogramowania o handlowej nazwie “Pegasus” stworzonego i sprzedawanego przez izraelską firmę NSO Group. 

Głos w tej sprawie zabrał poseł Konfederacji Sławomir Mentzen, który z mównicy powiedział:

Zaczęło się od tego, że nielegalnie przekazano z Funduszu Sprawiedliwości 25 milionów złotych do CBA, następnie CBA nielegalnie kupiło programowanie niezgodne z polskim prawem, a następnie te nielegalnie sfinansowane i nielegalnie zakupione oprogramowanie używało w nielegalnym celu.

Służby wzięły się za inwigilowanie polityków opozycji. Co trzeba mieć w głowie, żeby uznać, że jednym z najgroźniejszych bandziorów w Polsce jest Krzysztof Brejza, Michał Kołodziejczak lub Roman Giertych? Co trzeba mieć w głowie, żeby inwigilować szefa sztabu największej partii opozycyjnej w trakcie kampanii wyborczej i uważać, że to jest bardzo groźny przestępca, bo komuś w służbach PiS-u to do głowy przyszło.

Media donoszą, że dokonaliście 3000 ataków na 500 urządzeń należących do kontrolerów oraz pracowników Najwyższej Izby Kontroli. inwigilowali tych ludzi wtedy, kiedy NIK zajmował się, niespodzianka, wyborami kopertowymi. Najlepiej o waszych esbeckich rządach, o waszych esbeckich służbach świadczy to, że na dzień przed ciszą wyborczą opublikowaliście zapis rozmowy pomiędzy prezesem Najwyższej Izby Kontroli a jego adwokatem. Co by się wydarzyło, gdybyście jakimś nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności rządzili trzecią kadencję? Oglądalibyśmy w Wiadomościach rozmowy polityków opozycji z ich psychologiem, z ich lekarzem? A może zrobilibyście pierwszą w historii transmisję spowiedzi prosto z konfesjonału, bo ludzie tam też mają telefony.

Czym takie postępowanie różni się od tego, co SB robiło w PRL-u? Nie tylko my zadajemy sobie takie pytania. Twórcy tego oprogramowania też zadali sobie takie pytanie i sobie na to pytanie odpowiedzieli. Zabrali wam prawo do korzystania z Pegasusa. Polska wyleciała z listy państw mogących skorzystać z tego oprogramowania. Na tej liście zostały takie państwa jak Litwa, Czechy, Słowacja, Rumunia, Bułgaria, Cypr, a nawet Indie, ale Polski tam nie ma, ponieważ wykorzystywaliście to oprogramowanie niezgodnie z przeznaczeniem.

Ta sprawa jest hańbą dla całego Prawa i Sprawiedliwości. Mieliście kilka lat na to, żeby tę sprawę zbadać, żeby znaleźć winnych, a następnie przykładnie ich ukarać. Nie zrobiliście tego, co oznacza, że tolerujecie takie metody sprawowania władzy. Co więcej, wygląda na to, żeby to nawet lubicie. To jest zupełnie oczywiste, że wy również byliście inwigilowani przez to urządzenie. Przecież trzeba było jakoś utrzymać tą większość rządzącą. Trzeba było znaleźć haki na swoich własnych ludzi i wy się na to godziliście, żeby wasze służby was inwigilowały.

Politycy, którzy za to odpowiadali, nie powinni siedzieć tutaj z nami w Sejmie, tylko powinni siedzieć w więzieniu i to przez długie lata, bo ci mentalni ubecy, te moralne zera inwigilował swoje ofiary w sposób zupełnie nieuzasadniony. Czytaliście wiadomości, oglądaliście zdjęcia, wyglądaliście, słuchaliście czyichś rozmów, mogliście włączać komuś kamerę albo mikrofon w najintymniejszym momencie. Następnie te dane leciały prosto do TVP i frunęły prosto na zagraniczne serwery kontrolowane przez obce wywiady. Nie ma możliwości, żeby coś takiego się jeszcze raz zdarzyło. Trzeba bardzo przykładnie ukarać tych ludzi i karać ich na wieloletnie więzienie. Jeżeli to się nie wydarzy, jeżeli ktoś za to, co tu się stało na długie lata, nie pójdzie siedzieć, to znaczy, że jako państwo nie prędko pozbędziemy się swojego tekturowego, kartonowego, bananowego charakteru.

Mentzen zapowiedział, że jego klub poprze powołanie komisji.

→ oprac. (mb)

29.11.2023

• foto / screen: Gazeta Trybunalska

 

 

 

3 Replies to “Sławomir Mentzen o PiS: Mentalni ubecy, moralne zera

    1. Ale dlaczego niby mało sympatyczny ? Bo inteligentny i wyuczony ?

      Polecam film o konfie i Mentzenie na kanale Koroluka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.