Szydło nie potrafi przestać mataczyć. Ma to w genach

Była premier z nadania PiS Beata Szydło skomentowała w serwisie X wczorajszy wybór Szymona Hołowni na marszałka Sejmu. Pomimo oczywistych faktów, dostępnych powszechnie, nie omieszkała podać fałszywej informacji.

Wpis Szydło z 13.11.2023 r. Kliknij, aby powiększyć.

Szydło napisała:

Marszałek Hołownia obejmując stanowisko, oprócz zachwalania swojego podcastu, mówił wiele o „demokratyzowaniu” Sejmu i potrzebie „nowej polityki”. Jak te piękne i górnolotne słowa mają się do praktyki, zobaczyliśmy niedługo potem, gdy PiS – największemu klubowi parlamentarnemu – odmówiono swobodnego wyznaczenia kandydata na wicemarszałka Sejmu. Im więcej Hołownia i inni przyboczni Tuska mówią o demokracji, tym bardziej należy się o demokrację obawiać.

Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Pod postem pojawił się komentarz dodany przez X:

Klubowi PiS nie odmówiono wyznaczenia kandydata na wicemarszałka Sejmu. Klub PiS wyznaczył Elżbietę Witek. Jej kandydatura została odrzucona w głosowaniu.

Znalazł się tam także link do sejmowej strony, gdzie udostępniono wyniki głosowania:

https://sejm.gov.pl/Sejm10.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=10&NrPosiedzenia=1&NrGlosowania=7

→ oprac. (kk)

14.11.2023

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

 

3 Replies to “Szydło nie potrafi przestać mataczyć. Ma to w genach

 1. Niech teraz sami posmakują tego, z czym my musieliśmy się borykać. Przez tyle lat byliśmy skazani na
  mękę jaką trudno opisać, a ich z PiS-u to nic nie obchodziło – ignorowali nasze krzywdy i golgoty.
  Przyszedł czas na nich – bardzo dobrze się stało.
  Brawo Tusk.

 2. Byłą premier nie interesowały problemy społeczne, dlatego w konsekwencji musiał przyjść taki jej koniec. Ona i inni z PiS-u zasłużyli na to, szkoda tylko, że zmarnowali pracę J. Kaczyńskiego .

  1. A jaki to koniec jak siedzi na stołku w Brukseli ?? To jest komedia, a może będzie gorzej, bo wiadomo w co była umoczona poprzednia ekipa…

   słowa państwo z kartonu czy … kamieni kupa , bardzo dobrze oddaje realną sytuacje instytucji państwowych w kraju. Chyba żadna z instytucji jak sądy, prokuratura, policja czy urzędy nie realizują prawidłowo swoich obowiązków. Przykładem niech będą pospolici przestępcy czy też pijani kierowcy z którymi system nie może sobie poradzić. Policja nie nadąża ich łapać, sądy nie nadążają karać, a zakłady karne nie nadążają resocjalizować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.