Pójście na wybory byłoby moją osobistą porażką

Pod koniec tegorocznej kampanii wyborczej włączyli się w nią celebryci, leśne dziadki i osobnicy żyjący z pokazywania w telewizji swoich twarzy. A wszystko po to, aby przekonać takie osoby jak ja do wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych.

Dziś rano w Facebooku ukazał się filmik, w którym rumiany karzełek z Krakowa, znany z gotowania na ekranie, uderzał w nuty boleściwe, aby przekonać mnie do stanięcia w niedzielę przed urną.

Nic z tego, nawet gdyby zwrócił się do mnie ktoś kogo szanuję np. Andrzej Słowik musiałbym odmówić. Dumą napawa mnie fakt, że jestem w gronie 33,5 proc. z 29 mln 91 tys. 533 uprawnionych do głosowania, których branie udziału w wyborach kompletnie nie interesuje.

Od czasu opublikowania felietonu pt. “Dlaczego nie idę na wybory?” nic się nie zmieniło. Ówczesne stwierdzenie: “Były to ostatnie wybory (również do Sejmu), w których wziąłem udział. Nie mam ochoty swoim głosem sankcjonować politycznych oszustów i zwykłych pajaców” jest nadal aktualne.

W moim okręgu wyborczym do parlamentu kandydują: psychopata-mitoman, były esbecki kapuś, gminna idiotka, zdeterminowany do bólu garbusek, niedouczony radny przyklejony do WOŚP, nauczyciel z zawodówki z kredytem hipotecznym w CHF i cała rzesza pracowników budżetówki i samorządu – łącznie 147 osób. 95 proc. z nich nie znam i znać nie chcę, bo po co?

Jeśli spojrzeć na wszystkie krajowe listy wyborcze, to sytuacja jest niemal identyczna. Trudno byłoby znaleźć choć 20 osób, których pochodzenie, intelekt, wykształcenie czy dokonania są warte postawienia przy ich nazwisku znaku “x”.

Jak wiadomo równolegle z wyborami ma się odbyć referendum. Pytania są cztery:

 • Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?.
 • Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?.
 • Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?
 • Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?.

Łatwo zauważyć, że musiał je skonstruować faszysta. Zatem pochylanie się nad nimi może  wywoływać jedynie odrazę. Nie wyobrażam sobie, abym wziął kartę referendalną, bo nie ma w Polsce takich ilości spirytusu żeby później zdezynfekować rękę.

To tyle. Dziękuję za uwagę.

→ M. Baryła

13.10.2023

• foto: pixabay.com

#NieGlosuje

 

3 Replies to “Pójście na wybory byłoby moją osobistą porażką

 1. Podzielam tezę autora. Nie marnujmy cennego czasu na aktorów sceny politycznej. I tak sami siebie wybierają a nam wmawiają hipokryzję i herezję. Mnie system ,,bo nos jest wincyj” od bardzo dawna przestał interesować.

 2. Bardzo oryginalne oświadczenie, z którego wynika jedynie to, że autor kieruje się emocjami, rzadziej rozumem.

 3. Z regionu piotrkowskiego odznaczeni i nagrodzeni zostali:
  Medal Komisji Edukacji Narodowej:
  Pani Iwona Buchalska – dyrektor Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim
  Pani Katarzyna Rudnicka – nauczyciel Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim Pani Agnieszka Swat – nauczyciel Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim
  Czy ktoś wie kim jest pani Iwona Buchalska dla p. Zbigniewa Ziemby?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.